БИТКАТА ЗА ТРАКИЯ: Възходът на Берое продължи с исторически триумф в Пловдив (ВИДЕО+СНИМКИ)

С мисъл за финала Ботев не направи много, гостите удариха две греди и спечелиха с гол на Бригидо

Берое постигна първата си победа над Ботев в Пловдив от 2016 г. насам, след като спечели с минималното 1:0 епизод №103 от Битката за Тракия.

Така заралии продължиха със силното си представяне и останаха със само едно поражение в последните си седем срещи, а освен това се откъснаха на четвъртото място пред своя пловдивски съперник.

Той обаче сякаш мислеше повече за предстоящия в сряда исторически финал за Купата на България срещу градския си съперник Локомотив Пловдив.

Единственото попадение в Коматево днес бе дело на Рубен Бригидо, който се разписа в добавеното време на първата част.

Иначе равностойни бяха само началните 15-ина минути на срещата, след което Берое овладя инициативата и заигра по-силно.

В 16-ата нападателят на тима Мартин Камбуров бе изведен със страхотно подаване от Милен Желев сам срещу вратаря и стреля от воле, но топката срещна гредата.

Веднага след това Императора имаше нов шанс да сложи край на головата си суша, ала пропусна и него.

В 22-ата минута пък Кристиан Димитров не бе концентриран и Педро Еуженио бе на път да открие резултата, след като преодоля вратаря Даниел Кейзер, но притичалият Филип Филипов изчисти от голлинията.

Впоследствие попадение на Иван Бандаловски бе отменено заради тънка засада, но все пак логичното се случи в последните секунди на първата част.

Берое откри резултата в добавеното време чрез Рубен Бригидо, който с плътен удар от границата на наказателното поле не даде шанс на Кайзер дори да реагира и прати топката в мрежата точно преди почивката.

След паузата и двата отбора имаха възможности да отбележат гол, а Еуженио удари още една греда.

Звездата на домакините Тодор Неделев, който изигра своя мач №150 в българския футболен елит, също пропусна да се разпише, а в 57-ата минута бе заменен от Лъчезар Балтанов.

Последният можеше да изравни с хубав удар от далечна дистанция малко преди края, но не сполучи и в крайна сметка Ботев остана с 50 точки, изоставайки вече на 4 от Берое.

БОТЕВ ПЛОВДИВ – БЕРОЕ 0:1
0:1 Рубен Бригидо 45+1