Аталанта изпревари Интер, все по-близо е до ШЛ

Отмениха два гола на домакините

Аталанта направи нова крачка към участие в Шампионската лига през следващия сезон. В първия мач от 36-ия кръг на Серия “А” тимът от Бергамо спечели с 2:1 домакинството си на Дженоа.

През първото полувреме две попадения на Аталанта бяха отменени заради засади. Още в началните секунди на втората част играчите на Джан Пиеро Гасперини обаче поведоха в резултата. Резелвата Муса Бароу получи дълъг пас от Мартен де Роон, измъкна се от отбраната на съперника и успя да преодолее вратаря Йонуц Раду - 1:0.

Седем минути по-късно резултатът стана 2:0, а автор на гола този път бе Тимоти Кастане. Той наказа защитата на Дженоа, която го остави сам на границата на вратарското поле.

Минута преди края ветеранът Горан Пандев вкара за гостите.

Тимът на Чезаре Прандели остава на 16-а позиция с 36 точки. Аталанта пък вече е на трето място с 65, с 2 повече от Интер.