Рома пречупи Ювентус и продължава да мечтае за Шампионската лига (ВИДЕО+СНИМКИ)

Флоренци и Джеко наказаха шампионите на "Олимпико"

Рома спечели с 2:0 срещу Ювентус на "Олимпико" и запази шансове за класиране в Топ 4 и участие в ШЛ. "Вълците" се нуждаеха от задължителен успех срещу шампионите в мача от 36-ия кръг на Серия "А". Така два мача преди края на сезона столичани са шести с 62 точки, колкото има и петия Милан. Интер е четвърти с 63, а Аталанта трети с 65.

Още в 4-ата минута Кристиано Роналдо пробва далечен удар, който не намери очертанията на вратата. Три по-късно Хуан Куадрадо пропуска чисто положение. Той беше изведен от Емре Джан и стреля от движение, но Антонио Миранте успя да избие в ъглов удар.

Четвърт час след началото на мача Миранте отново спаси Рома, като този път отказа Пауло Дибала, който стреля в горния десен ъгъл след подаване на Кристиано Роналдо. Вратарят на "вълците" плонжира и извади топката в корнер.

Минута по-късно удар на Лоренцо Пелегрини се отби в напречната греда. Халфът на Рома пробва да изненада вратаря на Юве Шчесни в 27-ата минута с удар от движение, който обаче премина покрай вратата. След две минути Миранте отново показа класа. Стражът парира шут на Дибала, като топката се отби в страничната греда, а впоследствие бе изчистена.

В началото на втората част Джъстин Клуйверт проби отдясно и подаде към Стефан ел Шаарауи, който стреля от движение. Топката се отби в крака на Мартин Касерес и отново попадна в Ел Шаарауи, чийто втори изстрел прелетя над вратата. В 64-ата минута гол на Кристиано Роналдо бе отменен заради засада. Звездата на Юве бе с малко зад гърба на защитата на Рома при пас на Пауло Дибала.

"Вълците" поведоха в 80-ата минута. Разписа се капитанът Александро Флоренци. Той беше изведен в наказателното поле на гостите и прехвърли вратаря Шчесни за 1:0. В допълнителното време Един Джеко добави още едно попадение. Босненецът се разписа след асистенция на Юндер.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

РОМА: Миранте, Флоренци, Манолас, Фацио, Коларов, Заниоло, Нзонзи, Пелегрини, Клуйверт, Джеко, Ел Шаарауи

ЮВЕНТУС: Шчесни, Де Шилио, Касерес, Киелини, Спинацола, Джан, Пянич, Матюиди, Куадрадо, Роналдо, Дибала