Милуоки поведе във финала на Изток

Бруук Лопес с личен рекорд срещу Торонто

Победителят в редовния сезон Милуоки надделя със 108:100 над гостуващия Торонто в първия финален плейоф в Източната конференция на Националната баскетболна асоциация.

Канадците владееха инициативата през по-голямата част от срещата, но със силна последна част домакините стигнаха до успеха.

Торонто направи серия от 16 безответни точки и спечели първата четвърт с 34:23, след което се оттеглиха на почивка с аванс от 59:51.

Милуоки изоставаше със 76:83 преди последните 12 минути, в които обаче вкара 32 точки и допусна само 17, за да триумфира. Ключова за обрата беше серията от 10:0 точки в последните 3:10 минути на срещата.

Бруук Лопес завърши с рекордните в кариерата си в плейофите 29 точки, като добави и 11 борби. Звездата на домакините Янис Адетокунбо се отличи с 14 точки и 14 борби.

Кауай Ленърд беше лидер за Торонто с 31 точки и 9 борби, а Кайл Лаури добави 30 точки и 8 борби.