Атлетико Мадрид завърши сезона с драматично реми (ВИДЕО)

С човек по-малко "дюшекчиите" заличиха пасив от два гола срещу Леванте

Леванте и Атлетико Мадрид завършиха 2:2 в първи двубой от последния 38-ми кръг на испанската Примера дивисион.

Домакините изиграха силна първа част, след която дръпнаха с два гола. В 6-ата минута Ерик Кабако откри, а Роджър Марти добави втори гол в 36-ата минута за домакините.

Малко след началото на второто полувреме Анхел Корея остави Атлетико с човек по-малко, след като получи директен червен картон.

Въпреки това, възпитаниците на Чоло Симеоне успяха да се доберат до частичен обрат до края на срещата. Родри намали резултата в 68-ата минута и върна интригата в двубоя, а попадение на резервата Серхио Камело в 79-ата минута осигури точката за „дюшекчиите", които завършват сезона в първенството на второ място с актив от 76 точки.

Звездата в тяхното нападение Антоан Гризман не успя да се разпише в последния си мач с „червено-бялата" фланелка. Французинът остана на терена всичките 90 минути. Очаква се той да премине в Барселона през лятото.