Обреченият Киево не се даде на Сампдория

Двата отбора поделиха точките в мач без значение

Киево и Сампдория не успяха да излъчат победител в двубой от предпоследния кръг на Серия А, завършвайки при резултат 0:0 под проливния дъжд над стадион “Марк Антонио Бентегоди“.

Домакините започнаха по-активно срещата. В 10-та минута Киево отбеляза гол, но в последствие попадението не бе зачетено поради засада. Нападателят Мехди Лерис беше намерен с дълго подаване зад гърба на отбраната на Сампдория, който успя да се пребори с двама защитници и да промуши топката под плонжа на вратаря Рафаел. След преразглеждане от видео асистент реферите се оказа, че нападателят е бил в положение на засада.

Гостите от Генуа се пробудиха и бързо успяха да застрашат вратата на “летящите магаренца“. В 17-та  минута нападателят на Сампдория Грегоар Дерфел се озова на стрелкова позиция на около 25 метра от вратата на домакините. Ударът на нападателя обаче беше слаб и не затрудни стража на Киево Адриан Сампер.

Домакините продължиха да са по-опасният отбор. Десният бек Фабио Депаоли беше изведен зад гърба на защитата на генуезци. Той обаче не успя да преодолее вратаря на Сампдория от малък ъгъл.

В 40-та минута дойде и най-спорният момент в мача. Защитникът на Киево Федерико Барба влезе остро в краката на играч на Сампдория, а съдията Джанлука Аурелиано му показа директен червен картон. Въпреки бурните протести на съотборниците на Барба картонът не беше преразгледан.

През второто полувреме Сампдория наложи пълна доминация на терена в търсене на трите точки. В 48-та минута звездата на Сампдория Фабио Куалярела беше намерен на границата на наказателното поле и след обръщане успя да отправи опасен удар към вратата на Киево, минал малко над горната греда.

Усилията на гостите продължаваха да не носят желаното отбелязване на гол. В 71-та минута Куалярела се зае с изпълнението на пряк свободен удар. Ударът на топ реализатора в Серия А обаче премина на сантиметри покрай левия страничен стълб на вратата на домакините. Това беше и последното стойностно положение пред някой от двата състава.

Киево е последен в класирането и вече изпадна в Серия Б, а Сампдория е девети в класирането с 50 точки и няма как да бъде изместен от позицията или да завърши по-напред.