ДРАМА В РУСЕ! Септември докосва спасението (ВИДЕО)

Столичният тим измъкна победа с 1:0 над Дунав в първия бараж

Септември (София) постигна важна победа с 1:0 като гост на Дунав (Русе) в първи мач от плейофите за оставане в Първа лига през следващия сезон. В много равностоен мач столичани стигнаха до един гол, който ги поставя в добра позиция преди реванша.

Още в 5-та минута Георги Динков стреля неточно с глава, а малко след това Галчев стреля от дистанция, но отново ненамирайки целта.

Малко след половин час игра Фиртулеску стреля след добър пробив, топката рикошира от Алвеш, но не намери очертанията на вратата. След почивката Искамил Иса и отново Фиртулеску застрашиха стража на гостите Янко Георгиев, но без успех.

В 55-та минута Макенджиев трябваше да прави страхотно спасяване след удар на Алвеш. Десет минути по-късно дойде и единственото попадение в мача. Мандианго откри резултата след хубав диагонален удар по тревата, който Георгиев нямаше как да спаси.

Малко след 70-та минута последователно Чандъров, Бенга и Ахмедов отправиха опасни удари в двата края на терена, но до гол не се стигна. Особено атрактивно беше спасяването на Георгиев срещу Ахмедов в 76-та минута.

В добавеното време на мача Мустафа Ндиайе стреля опасно с глава, но Янко Георгиев отново беше блестящ и не допусна да се стигне до изравняване. Краят на срещата донесе напрежение край тъчлинията, но до сериозни мелета не се стигна и Мариян Христов и Людмил Киров се разбраха с думи.

Така всичко ще се реши на реванша в София, който е след само три дни - на 22-ри май на Националния стадион "Васил Левски".

Дунав - Септември 0:1
0:1 Мандианго 64

Стартови състави:

Дунав: Макенджиев, Динков, Ковачев, Мунин, Исаевски, Димов, Попадийн, Инкоом, Фиртулеску, Иса, Васев

Септември: Георгиев, Галчев, Бенга, Дюлгеров, Чандъров, Стоичков, Глишик, Димитров, Мандианго, Сахити, Алвеш

Двама основни футболисти се връщат в строя на Локо (Сф)