До къде ще стигне Григор Димитров на Уимбълдън?

21 май 2019 17:20 Велизар Антов

Гришо копае дъното! Падна от слаб аржентинец в Женева (ВИДЕО+СНИМКИ)

Григор Димитров продължава със слабото си представяне през сезона и допусна нова изненадваща загуба.

Бойкотиращият България тенисист отстъпи пред аржентинеца Федерико Делбонис в първия кръг на турнира от сериите ATP 250 в Женева.

Гришо спечели с лекота първия сет, в който загуби само един гейм, но след това допусна изненадващ обрат и в крайна сметка инкасира поражение с 6:1, 4:6, 2:6.

Двубоят продължи 98 минути, а след него българинът продължава да копае дъното, отпадайки в трети пореден турнир още на старта в основната схема и записвайки четвърто последователно поражение.

Иначе началото на мача не вещаеше проблеми за хасковлията, който записа пет поредни гейма на старта, но в крайна сметка завърши срещата с девет аса и пет двойни грешки.

Припомняме, че преди това Гришо премина през квалификациите в Женева, за да натрупа игрови ритъм на клей преди "Ролан Гарос". Той се справи с Марк-Андреа Хюслер и Томас Фабиано, но още първият му съперник в основната схема се оказа непреодолим.

Решителен за мача се оказа вторият сет, който бе много по-оспорван, но в шестия му гейм Делбонис успя да пробие след двойна грешка на Димитров и още няколко неточности, за да поведе с 4:2.

В следващия гейм след маратонски разигравания българинът все пак успя да върне пробива и намали изоставането си. Веднага след това бившият №3 затвърди пробива и изравни – 4:4.

Това се оказа последният спечелен гейм от Димитров, който отново предаде инициативата на своя съперник. Делбонис спечели сервиса си, а после проби за втори път и спечели сета – 6:4.

Обратите в срещата продължиха и в решителната трета част, в която Димитров започна с пробив. Веднага след това обаче той загуби подаването си и това доведе до срив в играта му. Делбонис се възползва и впоследствие даде само гейм на българина, за да затвори мача с 6:2.

Така той записа първи успех над Гришо, от когото до момента имаше две поражения, а освен това се класира за втория кръг, в който ще се изправи срещу унгареца Мартон Фучович.