ФАМОЗЕН ТРИЛЪР! Дунав се спаси с човек по-малко след петзвездна драма в София (ВИДЕО+СНИМКИ)

Свилен Щерев вкара два и бе изгонен, Септември на поправителен и плейаут срещу третия във Втора лига

Дунав спечели плейофа за директно оцеляване в Първа лига със Септември, след един истински спектакъл в София и успех с 3:2.

„Драконите“ загубиха с минималното 0:1 в Русе, но сега стигнаха до незабравим успех, макар и с човек по-малко, за да си гарантират елитен статут догодина благодарение на повече вкарани попадения на чужд терен.

Свилен Щерев вкара две от тях на националния стадион „Васил Левски“, след което бе изгонен, но в крайна сметка тимът му се спаси, докато Септември ще трябва да играе решителен плейаут с третия във Втора лига (Арда или Монтана).

Иначе точно Септември успя да открие още в петата минута и така да поведе с 2:0 в общия резултат.

Фабиано Алвеш подаде към Здравко Димитров, който надигра Самуел Инкоом и прати топката в мрежата с техничен удар от десетина метра.

Дунав реагира подобаващо и на два пъти бе близо до изравняване, но вратарят на домакините Янко Георгиев показа класа.

Той първо спаси опасен изстрел на Красимир Станоев от свободен удар, а после имаше и голяма доза късмет, защото в 30-ата минута гостите удариха две греди само за секунди!

Ахмедов стреля с глава, прехвърляйки Георгиев - топката срещна дясната греда, после рикошира в тялото на вратаря и отново в нея, преди да бъде уловена от стража.

След това обаче натискът на „драконите“ даде резултат, и то какъв!

За по-малко от пет минути те вкараха два гола и направиха сензационен обрат не само в мача, но и в сблъсъка като цяло.

В 41-ата минута Исмаил Иса отбеляза с глава след центриране на Исаевски, а в 44-ата Свилен Щерев получи страхотно извеждащо подаване от Инкоом и с мощен диагонален удар от десетина метра реализира дебютния си гол за Дунав.

Това позволи на тима му да се оттегли със сериозно психологическо предимство на почивка, а след нея лудата надпревара за оцеляване продължи с пълна сила.

Домакините трудно стигаха до чисти ситуации, макар да изпълниха шест поредни корнера за десетина минути, ала все пак успяха да изравнят с хубав гол.

В 67-ата минута Борис Галчев засече майсторски с глава центриране на Дарко Глишик и отново обърна развоя на сблъсъка!

При този резултат Септември се спасяваше, ала след само пет минути драмата бе пълна, защото Дунав реализира трето попадение в София.

То бе изключително красиво и дело отново на Свилен Щерев, който вкара за втори път в мача с мощно воле след опит за изчистване на Александър Дюлгеров.

Впоследствие Дунав можеше да реши всичко, но Ахмедов пак нацели гредата. Този път той разтресе напречната, след като засече от движение пас на Исмаил Иса в 80-ата минута.

След само две пък Свилен Щерев се превърна от герой в грешник, тъй като получи директен червен картон за грубо нарушение срещу Здравко Димитров.

Въпреки това и сериозният натиск на Септември в оставащите до края минути обаче Дунав заслужи успеха и мястото си в Първа лига догодина.

СЕПТЕМВРИ – ДУНАВ 2:3 (общ резултат 3:3)
1:0 Здравко Димитров 5
1:1 Исмаил Иса 41
1:2 Свилен Щерев 44
2:2 Борис Галчев 67
2:3 Свилен Щерев 73