Берое с първи бронз в историята си

Това бе седмо призово класиране за старозагорския мъжки баскетболен тим от 2016 година насам

Баскетболистите на Берое (Стара Загора) спечелиха бронзовите медали в НБЛ за първи път в клубната си история. Постижението е факт след втората победа, която селекцията на Любомир Минчев извоюва срещу Рилски спортист в двубоите за разпределение на трето и четвърто място в елитното ни първенство. Заралии спечелиха и втория мач между двата тима, надигравайки Рилецо с 94:69 в “Арена Самоков” и затваряйки серията с 2-0 успеха.

Това бе седмо призово класиране за старозагорския мъжки баскетболен тим от 2016 година насам. За този период Берое взе Купата на България веднъж (2017 година) и записа едно второ място (2019) и едно трето място (2016), спечели Балканската лига и Суперкупата на България през 2017 година и остана със сребърен медал в НБЛ през 2017 година

Домакините започнаха силно и бързо си осигуриха аванс от 8 точки (4:12), но беройци отвърнаха със силни минути, за да съкратят разликата до едва точка - 15:16. До края на частта те изцяло взеха инициативата и водеха с 25:23 след първия период. Берое задържа ритъма и през вторите 10 минути, в които започна да трупа преднина и на полувремето двата тима вече бяха разделени от 11 точки при 51:40.

Интригата на практика изчезна в десетте минути след почивката, в които старозагорци отново бяха по-добри от съперника и увеличиха разликата до 19 точки за 79:60 преди финалната четвъртина. Десетте минути на заключителната четвърт се оказаха последни за сезона и за двата тима, а в тях гостите за първи път в мача поведоха с повече от 20 точки (84:63) и в крайна сметка грабнаха бронзовите медали след убедителен триумф с 25 точки разлика - 94:69.

Тре Когинс и Николай Стоянов поеха отговорността за Берое в отсъствието на контузения Конър Франкамп. Когинс наниза 26 точки (5/8 от тройката) за само 23 игрови минути, докато Стоянов вкара 22 точки (4/7 от тройката). Джеймс Уайт се включи добре като резерва с 11 точки и 5 борби, а от всички десетима играчи, които Любомир Минчев използва, единствено Николай Титков не успя да отбележи.

Джейлън Дженкинс с 18 точки, Антъни Гуджино с 15 и Златин Георгиев с 12 точки, 9 асистенции и 3 борби бяха най-добрите играчи за Рилски спортист.

20:00 19/04 КРУМОВГРАД - СЛАВИЯ
19:30 19/04 Дженоа - Лацио
21:30 19/04 Айнтрахт – Аугсбург
21:45 19/04 Каляри - Ювентус
22:00 19/04 Атлетик Билбао - Гранада
19:45 18/04 Фиорентина - Пилзен 2:0 (прод.)
19:45 18/04 Лил - Астън Вила 2:1 (3:4. д.)
22:00 18/04 Рома - Милан 2:1