Цонга се измъкна на косъм от загуба срещу квалификант в Лион

Беше едно добро натоварване, заяви французинът

Бившият шампион Жо-Вилфрид Цонга отстрани канадския квалификант Стивън Дийз и се класира на четвъртфинал на турнира по тенис в Лион.

Французинът, който спечели титлата в надпреварата през 2017 г., беше на две точки от загубата, но в крайна сметка успя да обърне мача до 3:6, 7:6 (2), 6:3 при шестия си мачбол в срещата, която продължи 2 часа и 42 минути.

"Беше много добре за мен да играя един дълъг мач като този. Не се представих на най-доброто ниво, което мога да покажа, но дадох всичко от себе си и беше едно добро натоварване”, заяви след мача Цонга.

Турнирът на клей е възможност за състезателите да се подготвят максимално добре преди “Ролан Гарос”, който стартира в неделя в Париж. Следващият съперник на Цонга ще бъде поставеният под номер 1 Николоз Басилашвили, който се справи с “щастливия губещ” от квалификациите Тристан Ламасин (Франция) със 7:5, 7:5.

Денис Шаповалов (Канада) победи Юго Юмбер (Франция) с 2:6, 7:6 (3), 6:2, а Беноа Пер отстрани Пабло Куевас (Уругвай) с 6:4, 6:3.

Тейлър Фриц (САЩ) се възползва от отказването на опитния Ришар Гаске и също продължава напред, както и Роберто Баутиста Агут, номер 2 в схемата, елиминирал Корентен Муте (Франция) с 4:6, 6:4, 6:3.