Докъде ще стигне Григор Димитров на Уимбълдън?

23 май 2019 14:33

България се изправя за задължителна победа срещу САЩ

Волейболната националка Нася Димитрова бе доста критичка след загубата на България от Белгия с 2:3 гейма, във втория мач от група 2 на Лигата на нациите. България водеше с 2:0 гейма, но допусна пълен обрат и загуба с 2:3 гейма.

"Не ни достигна сработка, липсва ни и характер. Бяхме доста разпиляни и на моменти липсваше подкрепа, особено в последната решителна част. Когато печелиш два гейма категорично, нямаш право на отпускане в третия, независимо какво се случва.

Ние се отпуснахме, решихме, че ще прежалим един гейм и ще вземем четвъртия, което е абсурдно. Смятам че, не отиграхме разумно дадени ситуации, действахме доста импулсивно, което доведе до обрата", коментира Нася Димитрова.

Днес националките се изправят срещу САЩ в трети опит да запишат победа в Лигата на нациите. Двубоите се играят в "Арена Монбат" в Русе, а нашите излизат на игрището в 20,30 часа. В момента момичетата на Иван Петков заемат 12-ата позиция в класирането след две загуби, а съперничките им са 3-и.

Волейболистките ни имат за цел оставане в Лигата на нациите. Според регламента те спорят за това с Доминиканската република, Белгия и Полша. Всички те обаче са преди тима ни в класирането и нашите се нуждаят от задължителна победа днес, за да изпреварят някои от преките си конкуренти за оставане.