ДРАМА В "УНИВЕРСИАДА"! Балкан изравни финалната серия

Вицешампионите заличиха изоставане от 10 точки срещу Левски Лукойл, стигнаха до победа след продължение

Балкан (Ботевград) изравни финалната серия в НБЛ до 1-1, след като надделя над Левски Лукойл в изключително оспорван и драматичен мач, триумфирайки със 105:99 след продължение в столичната зала "Универсиада".

Вицешампионите заличиха изоставане от 10 точки след първото полувреме, за да поведат от своя страна с двуцифрен актив. В крайна сметка и те допуснаха срив във финалните минути и всичко се реши след продължение, завършило с триумф за ботевградчани.

Третата финална среща е в "Арена Ботевград" в понеделник.

Силно начало на Левски Лукойл даде на шампионите аванс от 12:5 след по-малко от пет изиграни минути. Домакините останаха начело до края на първата четвърт благодарение на добри изяви на Никола Маравич и Калоян Иванов. Преднината на "сините" в един момент достигна 8 точки, но Балкан все пак съкрати разликата след отлична игра във финалната минута и половина, за да намали до 24:21 след 10 минути.

ЛЕВСКИ ЛУКОЙЛ - БАЛКАН (БОТЕВГРАД) 99:105 (24:21, 21:14, 16:32, 29:23, 9:15)

ЛЕВСКИ ЛУКОЙЛ: Патрик Рембърт, Ръсел Робинсън, Христо Захариев, Калоян Иванов, Никола Маравич

БАЛКАН (БОТЕВГРАД): Брендън Браун, Павел Иванов, Павлин Иванов, Микейл Хопкинс, Александър Гаврилович