НОВ ПРОВАЛ ЗА БАРСЕЛОНА! Загуби и Купата на Краля! (ВИДЕО+СНИМКИ)

Валенсия прекъсна серията на каталунците от четири поредни триумфа в турнира

Валенсия победи с 2:1 Барселона във финала за Купата на Краля и лиши каталунците от дубъл този сезон. Тимът на Ернесто Валверде рано си осигури титлата в Ла Лига, но се провали в Шампионската лига, където допусна болезнен обрат на полуфинала срещу Ливърпул. Мачът с Валенсия беше идеален момент шанс Меси и компания да се реваншират поне частично на феновете си, но не успяха.

Гамейро и Родриго се разписаха за "прилепите", а Меси върна едно попадение. Валенсия не само вдигна Купата, но и лиши съперника си от възможността да триумфира с отличите за рекорден пети пореден път.

"Прилепите" можеха да поведат още в 5-ата минута. Клеман Лангле сгреши и Родриго се озова очи в очи с вратаря Яспер Силесен. Испанският национал преодоля стража и стреля, но Жерар Пике изби от голлинията.

Удар на Меси в 18-ата минута мина покрай гредата. В 22-ата Валенсия вкара. Хосе Гая подаде към Гамейро, който преодоля Жорди Алба и шутира от дъгата на наказателното поле.  Силесен беше безпомощен - 1:0.

Десет минути по-късно падна втори гол във вратата на Барса. Карлос Солер центрира остро в малкото наказателно поле, където Родриго се беше вклинил между Пике и Нелсон Семедо и с глава реализира за 2:0.

Каталунците отговориха с два неточни удара на Иван Ракитич. В заключителни секунди на полувремето Меси шутира, но вратарят Хайме майсторски спаси. По-малко от минута след това и Ракитич не успя.

На почивката Ернесто Валверде направи две смени, пускайки Малком и Артуро Видал вместо Семедо и Артур. В 47-ата Пике имаше претенции за дузпа, но реферът на отсъди такава. Две минути по-късно Гонсало Гедеш шутира силно покрай вратата в аут. В 51-ата Меси получи чудесен шанс да вкара от пряк свободен удар. Той стреля в стената и спечели само корнер.

В 73-ата минута капитанът на Барселона все пак успя да върне едно попадение. Ленгле стреля с глава към вратата, но Хайме спаси. Меси обаче беше оставен непокрит и прати топката в опразнената врата.

До края каталунците натискаха, но не успяха да стигнат до ново попадение, което поне да прати мача в продължения. Валенсия пък можеше да стигне до трети гол. В добавеното време Гедеш беше изведен сам срещу Силесен, но пропусна.

Барселона - Валенсия 1:2
0:1 Гамейро (22)
0:2 Родриго (33)