Фрозиноне и Киево със скучно равенство на прощаване със Серия "А" (ВИДЕО)

Тимовете завършиха на последните две места и изпаднаха

Отборите на Фрозиноне и Киево направиха скучно 0:0 на “Бенито Стирпе” мач от 38-ия кръг в Серия “А”. От догодина и двата състава ще играя във второто ниво на италианския футбол.

Фрозиноне завършва кампанията само с една домакинска победа и 25 точки, което им отрежда 19-ото място в класирането. “Летящите магаренца” останаха на последната 20-а позиция със 17 пункта.

Мачът беше последен за 40-годишния Серхио Пелисие. Именно той вкара гол в 12-ата минута, но той беше отменен заради засада. Миг по-късно два удара на Камило Киано и Лука Паганини бяха спасени, а след това Киево загуби Асан Диус заради контузия.

През втората част в игра влезе Даниел Циофани, който веднага можеше да направи разликата, но негов удар с глава след корнер бе спасен от Адриан Семпер. Фрозиноне бе близо до това да вземе победата в последната минута, когато Семпер намери Николо Бригенти, който стреля към вратата, но Николас Фрай от голлинията изчисти топката.