От изпадащ, Болоня може да финишира в топ 10 след успех над Наполи (ВИДЕО)

Болонезци надвиха вице-шампиона на Италия с 3:2

Болоня победи с 3:2 Наполи в последния мач за двата отбора от сезона в Серия А.

Момчетата на Синиша Михайлович показаха отлична игра и дух, с който освен, че се спасиха преди седмица, сега дори влязоха с топ 10 на първенството.

Наполи доминираха през първите 30 минути на двубоя, но така и не стигнаха до гол. Последва натиск на Болоня и два бързи гола за домакините. Първо Федерико Сантандер откри в 43-та минута, а само две по-късно Джемайли покачи.

След почивката Милик имаше шанс да намали в 47-та, но това стана в 57-та след точно попадение на Гулам. 13 минути преди края Мертенс възобнови равенството, но домакините не бяха казали последната си дума и в 88-та Сантандер вдигна всички на Ренато Далара на крака.

Така Болоня събра 44 точки, докато Наполи финишират сезона със 79.