ДОМИНАЦИЯТА ПРОДЪЛЖАВА: Хамилтън триумфира в Гран при на Монако

Люис оцеля в здрава битка с Верстапен, наказание срина Лудия Макс до четвъртото място

Доминацията на Мерцедес продължава, след като Люис Хамилтън записа четвърта победа от началото на сезона във Формула 1. Той спечели Гран при на Монако, след като да задържи зад себе си Макс Верстапен.

Британецът имаше проблеми с гумите и бе притискан здраво от пилота на Ред Бул, но удържа първото място, за да запише 77-ата си победа и 4-а през сезона. Тя беше осветена на легендата Ники Лауда, който почина в началото на седмицата.

Лудия Макс финишира втори, но заради наказание от 5 секунди, холандецът се срина до четвъртата позиция. Втори е Себастиан Фетел с Ферари, а трети Валтери Ботас с Мерцедес.

Верстапен беше санкциониран, защото при излизането от бокса след ранната смяна на гуми удари Ботас. Това се случи в 13-ата обиколка. След сблъсъка се налоши Валтери отново да влиза в бокса и той се озова зад Хамилтън, Верстапен и Фетел.

Макс пък започна да притиска Люис веднага сред рестарта на състезанието. Битката между двамата продължи до края. Две обиколки преди финала Верстапен все пак опита атака. Стигна се до сблъсък. Но Люис имаше късмет да няма сериозни щети и спечели, въпреки че гумите му се бяха износили и рискуваше да не завърши състезанието.

Състезанието беше под №300 за Кими Райконен. Световният шампион от 2007 г. завърши 17-и, като пилотът на "Алфа Ромео" беше затворен с една обиколка.