Докъде ще стигне Григор Димитров на Уимбълдън?

27 май 2019 22:23

Тити Папазов: Характерът от последната част ни дава увереност

Старши-треньорът на Левски Лукойл Константин Папазов коментира след поражението от Балкан (Ботевград) в мач №3 от финалните плейофи на НБЛ, че характерът, който възпитаниците му са демонстрирали в последната четвърт на двубоя, му дава увереност, че „сините“ могат да спечелтя титлата.

„Загубата си е загуба. Аз смятам, че характерът, който показахме в четвъртата част на този мач, трябва да ни дава увереност, че можем да се справим със съперника. Поздравявам ги за заслужената победа. По никакъв начин не искам да хвърлям сянка на тяхната победа, но искам да изразя явна претенция. Сигурно не е станало умишлено, но 5 секунди преди финалната сирена те правят умишлен фал. Браун дърпа за фланелката Патрик при спряна игра. Това по никакъв начин не означаваше, че ние ще спечелим мача, но няма начин как да не го отбележа това нещо. Пак повтарям – нямам никакво желание да хвърлям сянка на съмнения на успеха. Поздравявам отбора на Балкан. Направиха невероятна атмосфера, поздравявам публиката им, но искам да поздравя и нашата публика, която ни даде криле в тази тежка атмосфера да се борим. Показахме различна игра, от тази, която играхме в първите три части."

"За това наше поведение през по-голямата част от мача основната причина е играта на съперника. С малко повече ротация и риск, успяхме да се върнем и да изравним. Сега ни очаква минимум четвърти мач и се надявам отново баскетбола да бъде водещ, както досега. Ние ще дойдем с ясната идея, че сме опрени до стената и това е нашия мач, с който искаме да върнем серията в София. Естествено, съперникът ще иска след два дни да е шампион и този, който заслужава, да победи. Искрено вярвам, че имаме потенциал това да сме ние“, коментира Папазов  след последния съдийски сигнал.