Докъде ще стигне Григор Димитров на Уимбълдън?

01 юни 2019 17:11

Маркес с полпозишън на "Муджело"

Лидерът в генералното класиране на Марк Маркес спечели полпозишън за Гран При на Италия, докато любимецът на публиката Валентино Роси претърпя една от най-неуспешните си квалификации в MotoGP и ще стартира от едва 18-а позиция в неделя.

Доктора, който миналата година спечели квалификацията, бе принуден да кара в Q1 заради слабите си резултати в тренировките.

Той обаче не успя да излезе от нея, тъй като не прецени добре времето си и и за едва една секунда изпусна възможността да направи последна летяща обиколка на "Муджело", съобщи Спортал.

Обиколката на Маркес, с която спечели квалификацията, е и нов рекорд на италианското трасе - 1:45.519 мин.

След сесията 26-годишният испанец е на само два полпозишъна от легендата на мотоциклетния спорт Мик Дуън във вечната ранглиста по полпозишъни на кралския клас.

Маркес записа най-добрата си обиколка благодарение на въздушната струя от мотора на Андреа Довициозо, който караше пред него. Двамата имаха няколко напрегнати моменти по време на квалификацията, като в крайна сметка Дови, който заема второ място в клсирането зад Марк, ще стартира едва девети.

Зад Маркес от второ и трето място на "Муджело" в неделя ще тръгнат сателитният пилот на Yamaha Фабио Куартараро и Данило Петручи с Ducati, който е най-добре представилият се италианец днес. Зад тях на четвърто място ще се нареди Франко Морбидели с втора сателитна Yamaha, следван от Джак Милър със сателитен Ducati и Кал Кръчлоу със сателитна Honda.

Съотборникът на Роси Маверик Винялес се пребори за седмо стартово място. Между него и Дови се вмъкна Франческо Баная със сателитен Ducati.

Победителят от САЩ със Suzuki Алекс Ринс ще тръгне 13-и, а съотборникът на Маркес в Honda Хорхе Лоренсо - пред Валентино на 17-ата позиция.