Голдън Стейт победи Торонто и изравни резултата във финала

Ленърд най-резултатен в мача

Голдън Стейт Уориърс победи Торонто Раптърс със 109:104 във втория мач от финалния плейоф в Националната баскетболна асоциация.

Канадският тим имаше преднина от пет точки на голямата почивка, но гостите спечелиха третата четвърт с 34:21 и това се оказа решаващо в срещата.

Най-резултатен в мача стана крилото на домакините Кауай Ленърд с 34 точки и 14 борби.

За "войните" Дреймънд Грийн бе близо до трипъл-дабъл - 17 пункта, 10 борби и 9 асистенции, а дабъл-дабъл записа Демаркъс Казънс - 11 точки и 10 борби. Кевин Дюрант пропусна и този мач заради травма.

Клей Томпсън вкара 25 точки, но получи контузия в лявото подколянно сухожилие по време на борба със Серж Ибака. Голдън Стейт изравни резултата в серията 1-1 и ще бъде домакин в мач №3.