Халеп помете полякиня и се класира на четвъртфинал на „Ролан Гарос”

Румънката даде само гейм на Ига Свьонтек

Защитаващата титлата си Симона Халеп се класира за четвъртфиналите на турнира от Големия шлем "Ролан Гарос" за трета поредна година. Румънката изнесе лекция на полската тийнеджърка Ига Свьонтек и я разгроми с 6:1, 6:0 за едва 45 минути.

Третата в схемата Халеп бе почти безгрешна в мача и даде само гейм на навършилата 18 години преди три дни полякиня. "Имам добро предчувствие. Чувствам се добре на корта и не мисля за резултата", коментира Халеп. На четвъртфиналите румънката ще срещне друга млада надежда - 17-годишната Аманда Анисимова (САЩ), която победи в два сета Альона Болшова (Испания) - 6:3, 6:0 за малко повече от час игра.