Саутгейт: Грешките дойдоха заради умората

Холандия ни създаде проблеми, каквито не сме имали в миналото, допълни спецът

Селекционерът на Англия Гарет Саутгейт защити своите играчи след загубата с 1:3 от Холандия в 1/2-финала на Лигата на нациите.

Последните два гола на “Лалетата” дойдоха след груби грешки в отбраната на “Трите лъва”. Наставникът обаче смята, че тези грешки са породени от натрупаната умора в състава.

“Това бе невероятна вечер с всичките обрати в мача. Смятам, че научихме много как се играе срещу отбор от висока класа, който ни създаде проблеми, каквито не сме имали в миналото. Смятам, че бяхме опасни през цялото време, но допуснахме глупави голове.

Имахме своите шансове а отбележим, но не ги използвахме. В 85-ата минута решихме, че сме отбелязали гол, който да ни постави в добра позиция да продължим напред, но той бе отменен, а след като получихме второ попадение в нашата врата, това уби настроението в отбора”, заяви Саутгейт.

“След изравнителния гол започнахме да диктуваме събитията на терена. Когато търсиш победата, трябва да играеш бързо и ние го направихме благодарение на Джеси Лингард и Рос Баркли. Можехме да играем и по-добре, а при последния гол и умората си каза думата, тъй като Рос имаше крамп само няколко минути по-рано.

Когато си уморен, е нормално да се правят грешки в ситуации, в които иначе не бихме ги допуснали. Холандците пресираха добре и бяха бързи при вземането на решения. Това ще бъде важен мач, от който да си направим много изводи. Следващите дни ще бъдат доста тежки, но ще излезем по-силни от тази ситуация”, смята специалистът.