Косово измъкна равен в Черна гора, вече 13 мача е без загуба

Без половин отбор и треньор домакините не се предадоха на празния стадион в Подгорица

Черна гора и Косово направиха 1:1 в мач от Група А на квалификациите за Евро 2020, който беше предшестван от политически скандал. Заради напрежението между Сърбия и Косово, селекционерът на черногорците Любиша Тумбакович беше подложен на натиск от високите етажи в Белград да не води отбора в днешната среща. След спешен разговор между него и президента на черногорската федерация Деян Савичевич се стигна до решението Тумбакович да подаде оставка, а вместо него начело на състава временно застанаха помощниците му Миодраг Джудович и Драгойе Лекович. По същата причина участие в мача не взеха и двамата футболисти на Цървена звезда Филип Стойкович и Мирко Иванич.

С това лошите новини за домакините не се изчерваха. Заради контузии те не можеха да разчитат на звездите си Стефан Савич и Стеван Йоветич, а за капак мачът в Подгорица се игра пред празни трибуни, тъй като Черна гора изтърпява наказание от УЕФА.

Въпреки всичко, домакините започнаха по-добре и в 6-ата минута Стефан Мугоша отправи опасен изстрел, спасен от Мурич. Гостите отговориха с удар на Зенели от фаул, който не затрудни Миятович. В средата на полувремето стражът на домакините още веднъж трябваше да показва класа, този път след шут на Милот Рашица.

Именно футболистът на Вердер (Бремен) откри резултата в 25-ата минута. Халими центрира и Рашица наказа невниманието на черногорската защита. Малко по-късно гостите останаха без Арбер Зенели който се контузи и бе заменен от Едон Жегрова.

След почивката Черна гора опита натиск и в 68-ата минута Стефан Мугоса изравни. До края нов гол не падна.

Двата тима имат по две точки, колкото и България. Именно Косово е следващият съперник на "лъвовете". Мачът е на 10 юни на ст. "Васил Левски", а гостите са в серия от 13 мача без загуба.
Луис Енрике: Не бързаме да станем шампиони

Треньорът на ПСЖ обяви, че целта е отборът да вземе титлата, но не държи това да е много рано