ФРАНЦИЯ НА КОЛЕНЕ! Турция разби световния шампион

Франция показа безобразна игра и записа срамна загуба с 0:2 като гост

Турция постигна сензационна, но напълно заслужена победа с 2:0 над световния шампион Франция в мач от Група H от квалификационния цикъл за Евро 2020. „Петлите” бяха тотално надиграни от своя съперник, а единствено блестящите изяви на Юго Лорис попречиха резултатът да бъде по-изразителен. Резултатът откри Айхан в 30-ата, а в 40-ата Юндер покачи на 2:0, а след почивката домакините направиха още куп пропуски. След успеха Турция е едноличен лидер в групата с 9 точки след три изиграни срещи, Франция и Исландия са с по 6, Албания и Молдова имат по три точки, а Андора до момента има три загуби.

Франция владееше повече топката в първите минути на срещата, но без да извлече полза от това. Първата добра възможност се откри пред домакините в 18-ата минута, но Лорис успя да избие удар на Караман с глава.

След точно половин час игра домакините стигнаха до гол. При заучено положение от фаул топката бе пратена към Демирал, той отклони за Айхан, който с глава насочи точно в мрежата за 1:0.

Десет минути по-късно „петлите” получиха втори звучен шамар, като този път голът бе заради колективна грешка в отбрана. Умтити и Погба играха крайно безотговорно при изнасянето на топката, за което французите бяха наказани след точен диагонален удар на Юндер.

В 50-ата Кингсли Коман направи добър пробив отляво, в близост до аутлинията извади назад към Гризман, но нападателят на Атлетико Мадрид не овладя добре и шутът му бе блокиран.

Последваха нови силни минути за турския тим. В 55-ата Бурак Йълмаз се възползва от нова грешка в защитата на „петлите” и прати опасен диагонален удар, Лорис обаче изби с плонж, въпреки че бранител пречеше на видимостта му. След по-малко от минута вратарят на гостите трябваше пак да показва умения, този път при удар с глава от малка дистанция на Караман.

Франция продължи с колебливата си игра, а домакините показваха, че въобще не са респектирани от световния шампион.

В 69-ата Махмут Текдемир отправи мощен шут извън пеналта и за пореден път Лорис се намеси класно.

В 86-ата минута Бурак Йълмаз бе изведен на добра позиция, но не успя да вкара трети гол и домакините се поздравиха с успех с 2:0.

17:30 19/04 БОТЕВ ВР - ЕТЪР 1:0
20:00 19/04 КРУМОВГРАД - СЛАВИЯ
19:30 19/04 Дженоа - Лацио
21:30 19/04 Айнтрахт – Аугсбург
21:45 19/04 Каляри - Ювентус
22:00 19/04 Атлетик Билбао - Гранада
19:45 18/04 Фиорентина - Пилзен 2:0 (прод.)
19:45 18/04 Лил - Астън Вила 2:1 (3:4. д.)