Юношите отстъпиха пред Гърция в мач с две лица

България ще играе с Молдова за 7-8 място

Юношеският национален отбор на България (родени 2001 година) отстъпиха пред Гърция с 0:2 (0:2) в мач за разпределение на местата от 5-о до 8-о на турнира Валентин Гранаткин.

Българският отбор изигра две коренно различни полувремена, като преди почивката инкасира две попадения и определено отстъпваше в играта.

През второто, след направените смени, ситуациите бяха почти изцяло пред вратаря на Гърция Кристос Мандас.

Гърците откриха резултата в 10-ата минута чрез Йоанис Факис, който от 10-ина метра засече центриране от дясно.

Второто попадение падна в 33-ата минута, а негов автор стана Панайотис Цимас след меле в наказателното поле.

След почивката двете най-чисти положения се откриха пред Мартин Д. Петков и Георги Бабалиев, които обаче стреляха в аут.

На 13-и юни в четвъртък България ще играе за 7-8 място срещу отбора на Молдова.

Любопитното е, че двата отбора се срещнаха и в предварителната група, като завършиха 0:0.

Гърция и Иран ще спорят за 5-ото място.

Състав на България: Виктор Николов, Тодор Петков (89- Рафаил Пърликов), Християн Петров, Кольо Станев (46- Ивайло Иванов), Йоан Бауренски, Патрик-Габриел Галчев (46- Димитър Стоянов), Александър Тодоров, Филип Колев (46- Денислав Ангелов), Филип Кръстев (46- Мартин Д. Петков), Мартин П. Петков (43- Петър Караангелов), Асен Дончев (66- Георги Бабалиев).

Александър Димитров: Илиан Илиев е много голяма личност

"Момчетата работиха много за тази победа", каза селекционерът на младежкия национален отбор

Светослав Вуцов: Трябва да сме по-уверени в качествата си

Вратарят смята, че с натрупването на умората е спаднала и концентрацията у целия отбор

Алекс Петков: Изпуснахме победата, защото не издържахме