Къде ще завърши Гришо 2019 година?

11 юни 2019 23:40 Емил Арсов

Исландия удари Турция, Франция си го изкара на Андора (ВИДЕО)

Франция се реваншира за поражението от Турция в събота, разбивайки с категоричното 4:0 отбора на Андора, а същевременно южните ни съседи паднаха с 1:2 в Исландия.

Така вече три отбора имат по 9 точки в група Н на европейските квалификации, като лидери са „петлите“.

Световните шампиони не оставиха съмнение в превъзходството си и решиха мача във вторник вечер още през първото полувреме.

С гол и асистенция блесна Клиан Мбапе, който бе централен нападател и оправда полученото доверие.

Той откри резултата още в 11-ата минута, когато след бърза контраатака технично прехвърли вратаря на домакините – 1:0.

Второто попадение падна в 30-ата минута, след разбъркване в пеналта и удар на Бен Йедер след пас на Флориан Товен.

Последният пък оформи класиката с красив гол в добавеното време на първата част след отлично центриране на Мбапе и акробатичен удар с гръб към вратата за 3:0.

Скоро след паузата Товен бе близо до нов гол, но не сполучи в 57-ата минута, ала в 60-ата логичното се случи.

Защитникът Кърт Зума сложи точка на спора, макар и от втория опит, за да оформи крайното 4:0 за Франция.

Междувременно Исландия победи у дома Турция с 2:1 и така двата отбора също вече имат по 9 точки.

В герой за островитяните се превърна Рагнар Сигурдсон, който реализира и двете попадения.

Централният защитник на Ростов се разписа в рамките на 10 минути, след като откри в 21-ата и удвои в 31-ата, а малко преди паузата Дорукан Токуз (40) намали. След почивката обаче нови попадения не паднаха.

Албания пък надигра с 2:0 у дома Молдова и събра 6 точки, като изостава с три от Исландия, Турция и Франция.

Гостите остават предпоследни с три пункта, а на дъното е Андора с нула точки от 4 мача.