Братът на Маркес с трета поредна победа в Moto2

Италианецът Лоренцо Балдасари, който бе водач в генералното класиране преди кръга, катастрофира

Испанецът Алекс Маркес спечели трета поредна победа в Moto2 с мотор Kalex, след като триумфира в домашното Гран При на Каталуня, седми старт за сезона, и по този начин продължи страхотната си серия от надпреварите във Франция и Италия.

С победата Маркес излезе начело в генералното класиране със 111 точки, на 7 пред швейцареца Томас Люти (Kalex) и на 22 пред сънародника си Хорхе Наваро.

Италианецът Лоренцо Балдасари, който бе водач в генералното класиране преди кръга, катастрофира в самото му начало и отпадна, което позволи на Люти да поведе колоната. Швейцарецът бе начело, но Маркес го приближаваше все повече, докато най-накрая не го изпревари в първия завой в 13-ата обиколка.

До края Люти не успя да отговори на атаката на Маркес и испанецът спечели безпроблемно с аванс от 1.989 сек. Трети днес финишира Наваро на 2.532 сек зад Маркес.