Полша надви Белгия в откриващия мач на Eвро 2019

Поляците направиха обрат и записаха победа с 3:2 на европейското по футбол за младежи до 21 години

Полша победи Белгия с 3:2 в мача на откриването на европейското първенство по футбол за младежи до 21 години, което започна в Италия. В Реджо Емилия поляците осъществиха обрат, за да запишат успех, който им дава сериозни надежди за класиране на полуфиналите.

Аарън Лея даде аванс на Белгия след 16 минути игра, но само десет след това Шимон Зурковски изравни с далечен удар по земя. В 52-рата минута играчът на Арсенал Кристиан Биелик вкара втори гол за Полша, засичайки с глава центриране от корнер, а в 79-ата минута Себастиан Шимански покачи на 3:1, след като завърши чудесен пробив на Зурковски. В 84-тата минута Дион Куулс върна надеждите на Белгия, след като вкара с глава, но до края "червените дяволи" не бяха в състояние да стигнат до изравняването.