Как ще завърши дербито ЦСКА – Левски на първи септември?

17 юни 2019 10:23 Христо Иванов

Уругвай започна с гръмко 4:0 на Копа Америка

Отборът на Уругвай стартира по великолепен начин тазгодишното си участие на Копа Америка. Един от фаворитите в турнира мина лесно през коравия тим на Еквадор, побеждавайки го с 4:0.

Двамата най-добри реализатори в историята на националния отбор - Луис Суарес и Единсон Кавани, не пропуснаха да се разпишат и тази нощ на бразилска територия.

Преди тях Николас Лодейро откри резултата за урусите, а след почивката Артуро Мина си отбеляза автогол. За тежката загуба на Еквадор много допринесе и червеният картон на Хосе Кинтеро още в 24-ата минута.

Уругвай е 15-кратен шампион на Южна Америка. В следващия си мач селекцията на Оскар Вашингтон Табарес излиза срещу Япония на 21 юни.

УРУГВАЙ - ЕКВАДОР 4:0

1:0 Лодейро (6), 2:0 Кавани (33), 3:0 Суарес (44), 4:0 Мина - автогол (78)