Кевин Андерсън се завърна с победа

Британецът използва успешно липсата на игрова практика у съперника си

Поставеният под номер 2 в основната схема южноафриканец Кевин Андерсън се завърна с победа след отсъствие от повече от 3 месеца заради контузия в лакътя.

Финалистът от последното издание на "Уимбълдън" победи с 4:6, 7:6(5), 6:4 представителя на домакините Камерън Нори в първия кръ на тенис турнира от сериите АТР 500 в Куинс. Британецът използва успешно липсата на игрова практика у съперника си, за да вземе първия сет. Във втория обаче силите се изравниха, което доведе до изиграването на тайбрек.

В него бе реализиран само един минипробив, с който Андерсън поведе с 2:0 точки. Сервисът започна да работи все по-добре за южноафриканеца и в третия сет той спечели всеки един от първите си 4 сервис гейма на 0. Чак в последния, в който сервираше за мача, Андерсън даде две точки на съперника си, но те не бяха достатъчни на Нори, за да върне допуснатия пробив. В следващия кръг Андерсън ще играе с победителя от мача между Жил Симон (Франция) и Джеймс Уорд (Великобритания).