ЦСКА вкара три на Локомотив ГО за едно полувреме (ВИДЕО)

Петима от новите дебютираха за "червените", сърбин на проби също влезе в игра

ЦСКА спечели с 3:0 срещу Локомотив (Горна Оряховица) първата си контрола от лятната подготовка. Мачът се игра в Тетевен. И трите попадения за "червените" паднаха след почивката. Али Соу откри в 56-ата минута, Жанио Бикел удвои в 79-ата, а 85-ата  футболист на Локомотив си вкара автогол.

В стартовия състав на ЦСКА започнаха три от новите попълнение - Петър Занев, Диего Фабрини и Тони Уот, както и 18-годишният юноша Митко Митков. Още в 25-ата минута Черниаускас беше заменен с бразилския вратар Густаво Бусато. През второто полувреме в игра се появи Денис Давидов. Руснакът остави отлични впечатления с изявите си. Шанс да се докаже беше даден и на сръбския офанзивен футболист Стефан Дурич, който води подготовка с отбора.

Николай Бодуров, който пропусна последните 4 мача от миналия сезон заради травма, беше сред резервите, но не се появи в игра

Първата сериозна опасност в мача дойде в 11-ата минута, когато Занев центрира успоредно на голлинията, но там нямаше негов съотборник, който за засече топката на празна врата. Двубоят продължи равностойно, без сериозни опасности пред двете врати. В 22-ата минута шут на Емин Ахмед извън наказателното поле беше уловен от Черниаускас. В 31-ата удар на Димитър Юруков мина встрани от вратата.

"Червените" отговориха с изстрел на Нуно Томаш, който засече с глава центриране от корнер в 43-ата минута, но топката се заби в земята и стана лесна за Василев.

След почивката столичани заиграха много по-добре. В 51-ата минута Денисов беше съборен на дъгата и Жеферсон изпълни прекия свободен удар. Топката летеше опасно към горния десен ъгъл на вратата, но Василев се намеси блестящо.

Натискът на ЦСКА даде резултат в 56-ата минута. Жеферсон центрира към Али Соу, който се разписа с глава - 1:0.

В 61-ата минута Али Соу можеше да удвои след груба грешка на противниковата отбрана. Нападателят беше изведен очи в очи с вратаря, но се забави, скъси ъгъла и ударът му беше отразен.

В 73-ата минута Дурич извезе сам срещу вратаря и го прехвърли, но не уцели вратата. Последва и опасен шут на Давидов, но стражът на Локо улови.

"Червените" вкараха втори гол в 79-ата минута. Многоходова атака завърши с подаване на Давидов към Бикел, който преодоля вратаря и вкара за 2:0.

В 85-ата минута Бикел проби отдясно и центрира по земя, а защитник на Локомотив в опита си да изчисти топката я заби в собствената си врата.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

ЦСКА: 30. Витаутас Черниаускас, 2. Стойчо Атанасов, 4. Божидар Чорбаджийски (к), 11. Петър Занев, 25.  Нуно Томаш, 26. Валентин Антов, 16. Жанио Бикел, 21. Диего Фабрини, 10. Евандро, 23. Митко Митков, 9. Тони Уот

Резерви: 12. Густаво Бусато, 1. Илия Шаламанов, 3. Жеферсон Телес, 5. Николай Бодуров, 28. Пламен Гълъбов, 6. Рубен Пинто, 7. Денис Давидов, 8. Едвин Джеси, 14. Греъм Кери, 17. Енрике Рафаел, 24. Стефан Дурич, 18. Мартин Смоленски, 20. Тиаго Родригес, 21. Али Соу

Локомотив ГО: 31. Ивайло Василев, 22. Емиин Ахмед, 23. Ивайло Тодоров (к), 5. Михаил Минков, 21. Атанас Фиданин, 10. Мартин Данов, 11. Сава Савов, 20. Жан Пехливанов, 4. Калоян Стефанов, 19. Димитър Юруков, 16. Иван Михайлов

Резерви: 77. Мартин Сандов, 8. Стиван Славков, 33. Зехнур Чаушев, 17. Атанас Пашалиев, 27. Виктор Василев, 9. Кристиян Райчев, 18. Петър Чалъков, 24. Йоан Николов, 6. Ростислав Дончев, 7. Иван Гюров

НАЙ-ИНТЕРСНОТО ПО МИНУТИ:

90 - КРАЙ НА МАЧА!

84 - ГОЛ ЗА ЦСКА!  фУТБОЛИСТ НА ЛОКОМОТИВ ВКАРА ТОПКАТА В СОБСТВЕНАТА СИ ВРАТА СЛЕД ОТЛИЧНО ЦЕНТРИРАНЕ НА ЖАНИО БИКЕЛ!

78 - ГОЛ ЗА ЦСКА! МНОГОХОДОВА АТАКА НА "ЧЕРВЕНИТЕ" ЗАВЪРШИ С ПОДАВАНЕ НА ДАВИДОВ КЪМ ЖАНИО БИКЕЛ, КОЙТО ПРЕОДОЛЯ ВРАТАРЯ И ВКАРА ЗА 2:0!

73 - Пропуск пред вратата на Локомотив! Дурич остава сам срещу съперниковия страж и то прехвърли, но топката мина встрани от вратата

68 - Жанио Бикел получи топката отдясно, влезе в наказателното поле, но нескопосания му опит за центриране излезе в аут

61 - Али Соу е изведен сам срещу вратаря, но си скъси ъгъла и ударът му беше блокиран

56 - ГОЛ ЗА ЦСКА! АЛИ СОУ БЕЛЕЖИ С ГЛАВА СЛЕД ЦЕНТРИРАНЕ НА ЖЕФЕРСОН!

51 - Влезлият като резерва Денис Давидон е съборен на дъгата на наказателното поле. Жеферсон изпълнява отлично прекия свободен удар и само блестящата намеса на вратаря на Локомотив предотдвратява попадение в полза на ЦСКА!

46 - НАЧАЛО НА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ!

45 - КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ!

43 - Центриране от корнер стига до Нуно Томаш, който стреля слабо с глава и вратарят на Локомотив без проблем лови топката

31 - Удар на Димитър Юруков минава встрави от вратата на ЦСКА

28 - Контра ЦСКА завършва с центриране на Атанасов в накателното поле, където защитник на Локомотив изчисти в ъглов удар. След изпълнението му Нуно Томаш се разминава с топката

22 - Шут на Емин Ахмед извън наказателното поле попада право в ръцете на Черниаускас

20 - Бърза атака на ЦСКА е спряна с нарушение срещу Фабрини

18 - Стойчо Атанасов изпълнява фаул отдясно на наказателното поле, но праща топката високо над вратата

12 - Футболистите на Локо ГО изпълняват ъглов удар, който обаче не води до опасност пред Черниаускас

11 - Хубава атака на ЦСКА по фланга завършва с центриране на Занев в наказателното поле успоредно на голлинията, там обаче няма кой да засече топката на празна врата