Бразилка счупи рекорда на Клозе за най-много голове на световни

Южноамериканките надиграха Италия с минималното 1:0 и се класираха за 1/8-финалите

Бразилия и Австралия си осигуриха класиране за осминафиналната фаза на Световното първенство по футбол за жени, което се провежда във Франция.

Във Валансиен южноамериканките надиграха Италия с минималното 1:0 след попадение на Марта от дузпа в 74-ата минута. Това бе 17-ото попадение на нападателката на световни първенства, с което тя оглави еднолично вечната класация за голмайстори на товни финали при мъжете и жените, като изпревари Мирослав Клозе, който има 16 попадения.

Към Бразилия във фазата на 1/8-финалите се присъедини и тимът на Австралия. В Гренобъл представителките на страната континент не оставиха шансове на Ямайка и ги победиха с убедителното 4:1. И четирите попадения бяха отбелязани от Сам Кър, докато почетният гол за Ямайка вкара Хавана Солон.

Така в крайното класиране в група C Италия, Бразилия и Австралия завършиха с равен брой точки – по шест, но италианките оглавиха таблицата поради по-добрата си голова разлика.

Бразилките останаха втори, докато австралийките – трети. Австралия вече знае своя съперник в спора за място на четвъртфиналите и това е Норвегия, като мачът ще се проведе в събота. Италия и Бразилия ще почакат, за да разберат своите опоненти. "Адзурите" чакат Нигерия или Китай, докато "селесао" ще играе срещу един измежду домакина Франция и Германия.