България се оказа твърде слаба за олимпийския шампион

"Лъвиците" са на 15-а позиция в общото класиране със 7 точки

Волейболистките от националния отбор на България претърпяха 12-о поражение във Волейболната лига на нациите. "Лъвиците" отстъпиха на домакина и олимпийския шампион Китай с 0:3 (-18, -19, -16) в мач от група 18 в Нингбо.

Така родните представителки продължават да са на 15-а позиция в общото класиране със 7 точки (2 победи, 12 загуби), азиатките са лидер с 32 точки (11 успеха, 3 поражения).

Стартовата шестица на българския тим изглеждаше така: Силвана Чаушева, Нася Димитрова, Мирослава Паскова, Гергана Димитрова, Петя Баракова, Мира Тодорова, Жана Тодорова (либеро).

Състезателките на Ланг Пинг доминираха в първата част и закономерно поведоха. В началото на втория и третия гейм момичетата на Иван Петков започваха добре, но китайките взеха превес и не оставиха много възможности за противодействие. Така те записаха втората си поредна и общо 11-а победа.

Утре са последните двубои от груповата фаза - България среща Германия, а Китай - Сърбия.