Безлична България приключи със загуба Лигата на нациите

Германия надигра тотално лъвиците, нашите заеха последното място в класирането на турнира

България записа 13-а загуба в силния турнир по волейбол Лигата на нациите. Националките ни паднаха от Германия с 0:3 (21:25, 20:25, 13:25).

Момичетата на Иван Петков изиграха един безличен двубой, в който не показаха никакво желание за победа и като цяло не успяха да отговорят по никакъв начин на атаките на съперничките си.

Тимът ни бе безпомощен в доста моменти от мача, а понякога в нашата половина цареше абсолютен хаос.

Българките се опънаха на германските си опонентки единствено във втората част, която тръгна много добре за нашите и те дори водеха в резултата на първото техническо прекъсване – 8:6, но постепенно отново отстъпиха инициативата на съперничките си след множество грешки и на сервис, и в атака.

Блокадата ни пък почти не работеше и това бе добре дошло за Бундестима.

Още в началото на двубоя се видя, че Германия влиза в него със самочувствието на лидер. Те поведоха уверено в резултата, като имаха предимство от 3 т. и на двете технически прекъсвания – 8:5 и 16:13. Българките успяха да се доближат до своите опонентки за 10:11, но подемът в играта им бързо секна. Постепенно Денизе Ханке и съотборничките й започнаха да трупат аванс и в крайна сметка затвориха гейма след 25:21.

Втората част започна доста обещаващо за българките, които поведоха с 3:1, 5:2 и 8:6. Силите им обаче стигнаха само до тук. Лъвиците позволиха на немския тим да изравни резултата за 9:9 и 11:11, а на второто техническо прекъсване Бундестимът вече водеше с 14:16. Изглежда това доведе до големи смущения в тима ни и националките започнаха да правят все повече грешки. Това очаквано доведе до втори гейм на сметката на съперничките им.

В третата част изглеждаше, че момичетата на Иван Петков вече са се предали. Това беше най-слабият гейм за тима ни, като на моменти на полето на нашите цареше пълен хаос. Волейболистките допускаха лесни и необясними грешки, а съперничките им трупаха точка след точка в актива си. На първото техническо прекъсване резултатът бе 8:6 за германките, но на второто той вече бе 16:10, като нарасна дори до 22:10. До края на гейма българките записаха само още 3 точки, за да сдадат мача след 13:25 и 0:3 гейма.

Най-резултатна за тима ни бе Гергана Димитрова, която завърши с 11 т. Силвана Чаушева и Мирослава Паскова добавиха съответно 10 и 9 т.
За Германия с най-много точки завършиха Неле Барбер и Луиза Липман – по 12 т.

Това бе 13-а загуба за България в Лигата на нациите, като лъвиците имат актив от 7 т., след като записаха само 2 победи. Нашите завършиха на последното, 16-о място в турнира, като тимът, с който водехме битка за предпоследната позиция – Южна Корея успя да победи Полша с 3:1 гейма и така да приключи с 3 успеха в надпреварата и актив от 9 точки.