Лудогорец показа мощ, надви участник в Лига Европа (ВИДЕО+СНИМКИ)

Димо Бакалов не спира да бележи, Марселиньо също вкара на Карабах

Лудогорец записа трета поредна победа в летните контроли, след като този път надви хегемона в азербайджанското първенство Карабах с 2:0.

Българският шампион вкара по едно попадение преди и след почивката, като Димо Бакалов отново се разписа, а по този начин спря серията от четири успеха на своя съперник, който през миналия сезон игра в групите на Лига Европа.

През този и двата тима участват в квалификациите на Шампионска лига. Те премериха сили в Австрия точно година, след като фиксираха равенство 1:1 помежду си отново на стадион "Кьосен".

Тогава „орлите“ от Разград откриха резултата в 36-ата минута чрез Якуб Швиерчок, а в 52-ата Кинтана изравни за Карабах, докато сега Марселиньо откри резултата.

Бразилецът бе точен след асистенция на Бакалов, който пък оформи крайното 2:0 секунди преди да бъде заменен в средата на втората част.

Наставникът на „орлите“ Стойчо Стоев пусна сред титулярите три от четирите нови попълнения на тима – Джордан Икоко, Дан Битон и Мавис Чибота, а в течение на спаринга направи 11 промени.

Иначе още в началото Карабах можеше да поведе, тъй като Пламен Илиев не се ориентира добре при една върната към него топка, но имаше късмет и след двоен рикошет топката излезе в корнер, а впоследствие тя бе избита от голлинията от Димо Бакалов.

В 17-ата минута точно Бакалов подаде хитро към Марселиньо, който без забавяне отправи мощен шут от границата на пеналта и вкара в долния ъгъл – 1:0.

После Карабах се опита да изравни и можеше да го стори в 24-ата минута, ала ударът на Абдулах Зубир премина покрай гредата.

Точно преди почивката пък Пламен Илиев се намеси решително на два пъти, за да запази аванса на „орлите“.

След паузата в двата състава бяха извършени над 20 смени, а и дъждът се усили, което доведе до спад на темпото. В игра за Карабах се появи българският национал Симеон Славчев, запомнил се с един далечен удар през втората част.

В 70-ата минута обаче Димо Бакалов засече отблизо прострелно центриране на Джоди Лукоки и оформи крайното 2:0.

Така Лудогорец записа трети пореден успех в лятната си подготовка, след 12:1 над Надежда Доброславци и 4:0 над словенския Триглав.

Следващият спаринг на българския шампион е на 26 юни срещу Шахтьор (Донецк), а ден по-късно съперник ще е румънският Ботошани в последния спаринг на Лудогорец преди мача за Суперкупата на България срещу Локомотив (Пловдив) на трети юли.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ЛУДОГОРЕЦ: Пламен Илиев; Сисиньо, Рафаел Форстър, Драгош Григоре, Жордан Икоко; Дан Битон, Светослав Дяков; Светослав Ковачев, Марселиньо, Мавис Чибота; Димо Бакалов;
Треньор: Стойчо Стоев;

КАРАБАХ
: Вангер да Силва – Максим Медведев, Рашид Садигов, Абас Хюсеинов, Рахил Мамадов - Мичел, Дани Кинтана, Абдулах Зубир, Ричард, Филип Озобоч – Махир Мадатов
Треньор: Гурбан Гурбанов.

ЛУДОГОРЕЦ - КАРАБАХ 2:0
1:0 Марселиньо 17
2:0 Бакалов 70

ЕТО И КАК СЕ РАЗВИ КОНТРОЛАТА МИНУТА ПО МИНУТА:

90 -
КРАЙ НА МАЧА! ЛУДОГОРЕЦ ПОБЕДИ ШАМПИОНА НА АЗЕРБАЙДЖАН С 2:0.

88 - Корнер за Карабах, но защитата на Лудогорец се справя.

84 - Засада на Гараев.

78 - Симеон Славчев опитва удар, след грешка на Рафаел Форстър, но над вратата.

71 – Секунди след попадението си Бакалов е заменен от Ерол Дост.

70 - ГОООЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ! Димо Бакалов бележи отблизо след прострелно центриране отдясно, засичайки от движение топката, подадена от Джоди Лукоки.

65 – Шест промени в състава на Лудогорец и така вече почти всички титуляри са извън терена.

61 – Още три смени в състава на Карабах.

59 - Отличен шанс за Карабах! Елвин проби в пеналта и стреля силно, но Ренан внимаваше и успя инстинктивно да избие в корнер.

50 – Ковачев стреля опасно към вратата на Карабах, но Мамадов блокира удара му.

46 - Карабах излиза с почти изцяло различен състав спрямо първото полувреме - общо шест смени в строя на азерите, сред които е и българският национал Симеон Славчев.

46 – Ренан, Манолев, Йорданов и Лукоки заменят съответно Пламен Илиев, Икоко, Марселиньо и Чибота.

46 – Начало на второто полувреме. Множество промени в двата състава, като в строя на Лудогорец те са четири.

Над стадиона се изсипва пороен дъжд, който заваля още в средата на първата част, но сега се усили значително.

45 – Край на първото полувреме! Лудогорец се оттегля на почивка с гол аванс в контролата с Карабах. Негов автор бе Марселиньо след пас на Димо Бакалов.

44 – Пламен Илиев се намесва решително след опасен удар от десетина метра, а след това излезе навреме, за да спре нападател на Карабах, който бе изведен сам срещу него.

31 - Ковачев напредна отдясно и върна към Чибота, ала в удара на новото попълнение нямаше достатъчно сила и не затрудни вратаря на Карабах.

29 - Дан Битон с удар от сериозна дистанция, но над вратата.

24 - Карабах бе на косъм от изравняването. Абдулах Зубир отправи диагонален удар с десния крак, но топката премина покрай дясната греда, а почти веднага след това Махир Мадатов стреля неточно.

17 – ГОООЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ! Марселиньо открива резултата с красиво попадение след добра атака. Битон намери Бакалов пред пеналта, който хитро подаде към бразилеца, а той с диагонален изстрел не остави шансове на вратаря и прати топката в долния му ъгъл – 1:0.

13 – Първа добра възможност и за Лудогорец. Мавис Чибота бе намерен отлично зад гърба на защитата, но вратарят Вагнер изби в ъглов, след който Димо Бакалов отправи удар с глава, който бе изчистен от голлинията от защитник.

2 – Карабах бе много близо до откриване на резултата още в началото. След една върната към Пламен Илиев топка вратарят се забави с изчистването, а Мадатов го атакува и след двоен рикошет се стигна до корнер. След него пък Димо Бакалов изчиства от голлинията. Късмет за Лудогорец!