Мароко пречупи Намибия благодарение на късен автогол (ВИДЕО)

„Лъвовете на Атлас” записаха три точки в Група D минута преди края на редовното време

Футболните национали на Мароко стартираха с победа участието си в тазгодишното си участие в турнира за Купата на Африканските нации. В група D „лъвовете на Атлас” постигнаха минимална победа с 1:0 над Намибия.

За мароканците титуляр стартира бившият футболист на Левски и Черно море Мехди Бурабия. Халфът на Сасуоло обаче се оказа първият заменен – в 58-ата минута – в желанието на наставника Ерве Ренар да постигне победата.

Мароко в пълна степен оправда статута си на фаворит и диктуваше темпото на мача през цялото време. Множеството пропуски пред вратата на Лойд Казапуа-младши без малко да им струват скъпо. През първото полувреме Мароко нямаше чак толкова много чисти положения. Това се промени след почивката, когато Ренар успя да нанесе нужните корекции в играта. Всички офанзивни звезди в отбора му – Софиан Буфал, Хаким Зиеш, Мбарк Бусуфа и Юсеф Ен Несири – в даден момент се озоваха заедно на терена.

Нито един от тях обаче не се оказа автор на победния гол. Той падна в 89-ата минута, когато нападателят на Намибия Итамунуа Кеймюин се бе върнал да помогне в защита за един пряк свободен удар. Вместо това обаче той доста непохватно отклони центрирането в собствената си мрежа и донесе трите точки за Мароко.

По-късно тази вечер е другият мач от група D, а той обещава да бъде крайно интересен – Южна Африка срещу Кот дИвоар.

В Иран: Връщат забраната за жени на стадионите

Карлос Тевес приет по спешност в болница

Треньорът на Индепендиенте рязко се е почувствал зле

Суперкласико: Бока обърна Ривър до 3:2 (ВИДЕО)

Лудо дерби, VAR и пълен стадион в четвъртфинал за Купата

В САЩ: Меси с 2 гола и асистенция, Интер бие с 3:1 (ВИДЕО)

РБ Залцбург изненадващо влезе в отбрания лист

Ал Хилал най-накрая загуби след 34 поредни победи (ВИДЕО)

Те загубиха с 2:4 от Ал Аинв първия полуфинален мач в азиатската Шампионска лига

На 58 години: Ромарио се върна във футбола