23 юни 2019 23:59
Гонг

Аржентина е на четвъртфинал на Копа Америка след успех над Катар (ВИДЕО)

Twitter

Селекцията на Аржентина изстрада максимално класирането си към четвъртфиналите на тазгодишното издание на Копа Америка 2019. „Албиселесте” се нуждаеше от задължителен успех над Катар в последния си мач от група В и го постигна, печелейки с 2:0. Условието Меси и компания да финишират на второто място бе, че Колумбия трябваше да играе „феърплей” и да не позволи лековато Парагвай да победи „лос кафетерос”. По този начин "гаучосите" отидоха на Венецуела на четвъртфиналите, след като венецуелците завършиха на второ място в група А на турнира.

Все пак хората на Лионел Скалони реализираха ранен гол чрез Лаутаро Мартинес в четвъртата минута, откривайки резултата в Порто Алегре, а втори гол – на Серхио Агуеро в 82-ата сложи точка на спора с Катар.

Още в четвъртата минута Аржентина можеше да поведе в резултата, но оставайки сам срещу стража на Катар Мартинес прати топката над напречната греда. Все пак секунди по-късно Лаутаро се реваншира.

Басам Хишам Ал-Рауи изнесе ужасяващо топката и подаде на Мартинес, който овладя на границата на наказателното поле и със солиден удар по земя матира Саад Ал Шеб, за да поведе Аржентина напред – 1:0.

В 22-ата минута Лионел Меси асистира към Серхио Агуеро в наказателното поле, но ударът на стрелеца на Манчестър Сити премина встрани от катарската врата. Най-интересното за Катар през първото полувреме дойде в добавеното време, когато Ал-Рауи нанесе страховит удар от свободен удар, но топката се отби в левия страничен стълб на Армани.

„Гаучосите” наложиха териториален натиск със старта на второто полувреме, но Серхио Агуеро пропусна добра възможност за гол след точно час игра. Две по-късно пък Кун Агуеро засече центриране от корнер, но Ал Шееб улови топката след корнера.

Все пак в 82-ата минута Серхио Агуеро се разписа, и то много красиво. Пауло Дибала подаде на нападателя малко след централната линия, а Агуеро премина през няколко катарски бранител и излезе диагонално срещу стража на Катар, пускайки топката под плонжа му за 2:0.