Славия срази македонци в контрола

"Белите" с втори пореден успех, Славчо Шоколаров си заби автогол

Славия записа втора победа в контролите това лято. "Белите" спечелиха с 3:2 срещу Академия Пандев в Банско. Попаденията за столичани вкараха Владислав Узунов (44), Янис Карабельов (50) и Росен Кръстев (75). Славчо Шоколаров (79) си заби автогол, а Люпче Дориев (23) откри за македонците.

Първата по-интересна ситуация в мача дойде в 8-ата минута, когато Георги Петков спаси удар с глава на футболист на Академия Пандев. В 23-ата минута Николай Дюлгеров фаулира Сашко Пандев в наказателното поле и главният съдия отсъди дузпа. Зад топката застана Люпче Дориев, който не остави шанс на Петков - 0:1.

Секунди преди края на първата част Георги Йомов проби отдясно и центрира на втора греда към Христо Иванов, който с глава прати топката в страничния стълб. При добавката Владислав Узунов заби първия си гол от началото на лятната подготовка.

В 50-ата минута "белите" стигнаха до пълен отбрат. Янис Карабельов се разписа с глава. Четвърт час преди края Славия стигна до трети гол. Росен Кръстев вкара от близка дистанция във вратата на македонците.

Четири минути по-късно отборът на Академия Пандев намали резултата. Футболист на тима центрира в наказателното поле, а топката се отби в Славчо Шоколаров и попадна в мрежата на столичани.
Карабельов: За Славия само хубаво или нищо