Лудогорец си намери майстора, "орлите" отнесоха тройка от Шахтьор (ВИДЕО+СНИМКИ)

Разградчани развалиха добрата си серия в контролите пред погледа на братя Домусчиеви

Лудогорец загуби с 0:3 от Шахтьор Донецк пред погледа на собствениците - Кирил и Георги Домусчиеви. Контролата бе трета за тима тима на австрийска земя. „Орлите” направиха слабо първо полувреме, в което получиха два гола – първо Тете откри резултата в 3-ата минута, а Алън Патрик удвои в 28-ата, като и при двете попадения асистира Жуниор Мораеш. След почивката разградчани изравниха играта, но не успяха да стигнат до почетно попадение. Даниил Сикан вкара трети гол за Шахтьор в 71-ата, след като Ренан не се намеси добре след силен удар на Тайсон.

В предните си два спаринга в Австрия Лудогорец победи с Триглав с 4:0 и Карабах с 2:0. Утре е последната проверка на „орлите” и тя е срещу Ботошани.

Лудогорец бе тотално надигран от Шахтьор през първите 45 минути на контролата играна в Куфщайн и логично изоставаше на почивката с 0:2.

Украинците шокираха „орлите” още в 3-ата минута, след като Жуниор Мораеш изведе на чиста позиция Тете, който бе изпуснат от Антон Недялков и Сисиньо, бразилецът овладя в наказателното поле и технично прати в десния ъгъл за 1:0.

Българският тим успя да организира няколко добри атаки едва в средата на първата част, но без да се стигне до изравнително попадение. Най-интересното пред вратата на Шахтьор се случи във 22-ата, когато Светослав Дяков отправи мощен удар, който Турбин спаси, а след това Ковачев би неточно.

В 28-ата минута Алън Патрик направи пробив в половината на разградчани, комбинира на двойно с Мораеш и останал сам срещу Ренан не сгреши – 2:0.

Само три по-късно късметът покри Лудогорец, след като Сиприано шутира на метър от дъгата и топката мина на сантиметри от десния страничен стълб!

Лудогорец продължи с колебливата и несигурна игра, като в 37-ата „орлите” можеха да бъдат наказани за трети път, но стражът Ренан излезе навреме и спря опасна атака на украинците.

Клаудиу Кешеру записа първите си минути през лятната подготовка, влизайки заедно с Джоди Лукоки презвторото полувреме.

Включването на Кешеру раздвижи играта на Лудогорец, а в 50-ата минута Козмин Моци имаше възможност да върне един гол, но ударът му с глава не намери целта.

В 71-ата минута фрапантна грешка на Ренан доведе до трети гол за Шахтьор. Тайсон отправи много силен удар извън пеналта, стражът на „орлите” не се намеси подобаващо и изби топката в Сикан, който от малка дистанция нямаше как да сгреши и прати в горния ляв ъгъл за 3:0.

Малко преди края на двубоя Кешеру вкара след пас на Лукоки, но голът бе отменен заради засада.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Лудогорец - Шахтьор 0:3
0:1 Тете (3)
0:2 Патрик (28)
0:3 Сикан (71)

90+2 Край на контролата!
90 Две минути добавено време.
89 Удар на Доминик Янков, който не затруднява вратаря на Шахтьор.
87 Гол на Кешеру, който обаче е отменен заради засада.
84 Жълт картон за Бутко.
80 Иван Йорданов заменя Дяков
76  Още едно попадение на Сикан, но голът е отменен заради засада.
72 Манолев и Янков влизат в игра, заменени са Икоко и Битон.
71 Даниил Сикан прави резултата класически! Тайсон отправи много силен далечен удар, Ренан не улови топката и я изби към Сикан, който от малка дистанция прати неспасяемо в горния ляв ъгъл!
70 Жълт картон и за Рибейро.
68 Силен удар на Соломон е блокиран от Сисиньо.
64  Опасен удар на Исмаили, но топката среща външната част на мрежата.
62 Смени и в Лудогорец, влизат Рибейро, Серкан и Терзиев.
61 Десет смени в състава на Шахтьор!
58 Отлична техника на Чибота, след което върна назад към Кешеру и румънецът опита далеченн удар, но прати високо над вратата.
56  Добра атака с няколко бързи паса на Лудогорец, но Чибота стреля в аут.
52 Центриране от корнер на Битон, Моци засече с глава, но не уцели очертанието на вратата.
50 Добър пас на Чибота надясно за Лукоки, но последвалият пас на холандеца бе крайно неточен.
46 Начало на втората част!
46  През второто полувреме в игра за Лудогорец влизат Кешеру и Лукоки, заменяйки Бакалов и Ковачев.
45+2 Край на първото полувреме.
43 Удар на Битон от фаул, но Лудогорец печели само корнер.
40  Жълт картон за Козмин Моци.
37 Поредна грешка на отбраната на Лудогорец, но този път не се стига до гол след бърза намеса на Ренан.
34 Късмет за Лудогорец!
Сиприано шутира на метър от дъгата на пеналта и топката мина на сантиметри от десния страничен стълб!

28 Алън Патрик удвоява преднината  на Шахтьор след асистенция на Мораеш.
25 Двойна смяна в Шахтьор.
22  Чибота направи пас от аутлинията, Сисиньо пропусна топката за връхлитащия Дяков, който отправи силен удар, но право във вратаря, след което и Ковачев не сполучи с удара си от 10-ина метра и извади в аут.
21 Добра атака на Лудогорец започнала от Чибота, Димо Бакалов центрира отляво, но шут на Марселиньо бе блокиран и топката излезе в корнер.
18  Опасност пред вратата на Лудогорец, Дос Сантос излиза и боксира топката.
16 Удар на Чибота, но над вратата.
14 Антон Недялков спира опасен удар на Додо, последва опит за контраатака, но Светослав Ковачев не успя да стигне до топката.
11 Икоко е оставен непокрит в наказателното поле, но опитът му да подаде на съотборник е неуспешен след изчистване на Кривцов.
6 Силни първи минути за украинците, играта е пренесена почти изцяло в половината на Лудогорец.
3 Шахтьор открива резултата! Тете получи отдясно, след което с техничен удар по земя от линията на наказателното поле, матира Ренан!