Кой от българските отбори ще играе най-дълго в Европа този сезон?

26 юни 2019 22:45 Николай Георгиев

Уганда и Зимбабве поделиха точките

Уганда и Зимбабве завършиха 1:1 в среща от група “A” на турнира за Купата на африканските нации. Емануел Окви откри за Уганда в 12-ата минута, но в 40-ата Кама Билиат възстанови равенството.

Срещата започна много динамично и голът не закъсня. След атака по десния фланг и удар на Фарук Мия, вратарят на зимбабвийците Джордж Чигова не се намеси добре, което позволи на Окви да се разпише отблизо.

Уганда не се възползва от шансовете си да вкара второ попадение и в края на полувремето Билиат изравни. Той беше точен след перфектна триходова комбинация и прострелно центриране, което го намери непокрит в малкото наказателно поле.

След почивката съперниците предпочетоха да не рискуват и резултатът остана непроменен. Уганда е лидер в групата с 4 точки, а Зимбабве има 2. По-късно тази вечер е мачът между домакина Египет и ДР Конго.