Нигерия е на 1/8-финал в турнира за Купата на Африка

Това стана факт, след като нигерийците спечелиха втора победа и имат вече 6 точки, докато след тях Мадагаскар и Гвинея имат по 1

Нигерия стана първият отбор, който се класира за осминафиналите за Купата на Африканските нации, след като победи Гвинея с 1:0 в група В на турнира. Това стана факт, след като нигерийците спечелиха втора победа и имат вече 6 точки, докато след тях Мадагаскар и Гвинея имат по 1.

В група А Уганда и Зимбабве завършиха 1:1, като за угандийците това означава първо място в потока поне за момента с 4 точки. За Зимбабве точката е първа от два мача. Централният защитник на Нигерия Кенет Омеруо вкара единственото попадение в мача с Гвинея, след като засече топката при центриране на Моузес Саймън от корнер. Предишната им победа пак беше с 1:0 над дебютанта Бурунди.

В сравнение с предишния мач селекционерът Гернот Рор направи пет промени и пусна по крилата Ахмед Муса от ляво и Саймън от дясно. Промяната си пролича веднага, особено с включването на Саймън.

Първото полувреме премина в леко лежерно темпо, но след почивката Алекс Айоби веднага застраши вратаря на Гвинея Ибрахим Коне с два опасни изстрела. Вратарят се справи още веднъж блестящо след час игра, като извади над гредата чудесно изпълнен свободен удар от Огенекаро Етебо.

Звездата на гвинейците Наби Кейта изигра първата си среща след лечението на аддукторен проблем, но след като получи няколко удара от защитниците, напусна терена в 70-ата минута. И само три минути по-късно тимът му инкасира единствения гол.