ЦСКА хвърля младока Митко Митков и срещу Ференцварош днес

Червените гонят трета победа в контролите

ЦСКА се изправя днес от 19:00 часа в третата си контрола от лятната подготовка. В Австрия армейците ще премерят сили с шампиона на Унгария и съперник на Лудогорец в ШЛ Ференцварош. До момента червените имат две победи с по 3:0 над Локо ГО в Тетевен и чешкия Прибрам в Австрия.

И в двата двубоя по едно полувреме игра младокът Митко Митков (18 г.). Срещу Локо ГО той действаше като дясно крило и получи сериозни похвали от Люпко Петрович за представянето си. В мача с Прибрам се появи на почивката като десен бек вместо Стойчо Атанасов и отново се понрави с изявите си.

Днес Митков отново ще получи шанс за изява от треньорския щаб на армейците, като ще бъде на терена поне едно полувреме, най-вероятно като десен бек. ЦСКА пък ще опита да запише трета поредна победа в проверките.

Съперникът Ференцварош снощи игра с бразилския РБ Брагантино, който преди дни победи Левски с 1:0. Днешната контрола с ЦСКА ще е четвърта за унгарския първенец. Той изигра две на лагера си в Словения, преди да дойде в Австрия. Ференцварош би там местните Мура (4:1) и Целие (2:0).

До края на лагера си в алпийската страна фради, както е известен още отборът, ще срещне Прибрам (30 юни) и Университатя Крайова (1 юли).

Мачовете на унгарците с Лудогорец от първия квалификационен кръг за ШЛ са на 10 юли (21:00 часа) в Будапеща и на 17 юли (20:30 часа) в Разград. С Ференцварош подготовка води бившият играч на ЦСКА Руй Педро. През пролетта той бе в Халадаш под наем, но се завърна за старта на подготовката. Не е изключено днес да се появи в игра срещу армейците.

Шампионатът на Унгария започва една седмица след този на България - в уикенда на 20-21 юли, като все още няма изтеглена програма.