БРАВО! Ивет Горанова спечели трета титла за България в Минск! (СНИМКИ)

Българката победи украинката Анжелика Терлюга на финала

Страхотен успех постигна Ивет Горанова!

19-годишната българка, която осигури 18-и медал за България от Европейските игри в Минск, спечели финала в дисциплината карате "кумите" в категория до 55 кг.

На финала тя победи  Анжелика Терлюга (Украйна).

Българката поведе с 1:0, но допусна обрат до 1:3.

С отлични действия Горанова успя да грабне златото с 4:3 точки.

В групата си българката последователно спечели с 2:1 срещу британката Ейми Конъл, с 6:3 срещу туркинята Туба Якан и с 8:0 срещу украинката Анжелика Терлюга.

На полуфинала тя взе служебен успех над представителката на Люксембург Дженифър Уорлинг за място на финала.

Съперничката на Ивет се отказа след тежък удар в главата.

Така Ивет Горанова осигури 18-ия български медал на Европейските игри в Минск. От тях три са златни, 7 сребърни и 8 бронзови.

Това е с 8 повече от първото издание на игрите преди 4 години в Баку, когато спечелихме 10 отличия (1 златен, 4 сребърни и 5 бронзови) и това ни отреди 27 място в неофициалното класиране по нации.

Сега в Минск по брой медали сме на 11-о място, а в класирането по нации сме приблизително 15-и малко преди да завършат и последните дисциплини на Европейските игри.

Преди края на състезанията министър-председателят Бойко Борисов поздрави българските спортисти, които „в последните дни ни накараха да се чувстваме горди с представянето си в Беларус“.