Как ще завърши дербито ЦСКА – Левски на първи септември?

30 юни 2019 17:49 Велизар Антов

Маверик Винялес триумфира в Гран при на Холандия

Испанецът Маверик Винялес с Ямаха постигна първата си победа за сезона, след като спечели Гран при на Холандия на пистата в Асен, осми кръг от сезона в Мото GP.

Винялес имаше категорично предимство спрямо съперниците си, като единствено сънародникът му Марк Маркес бе в състояние дълго време да поддържа темпото му.

Испанецът завъртя 26-те обиколки за 40:55.415 минути и остави на 4.854 секунди зад себе си Маркес. Трети завърши французинът Фабио Куартаро също с Ямаха.

Куартаро започна от полпозишън, но не успя да задържи позициите си и остана на 9.738 секунди зад победителя. Въпреки това той остави отлични впечатления с карането си и за втори пореден кръг намери място на подиума.

В генералното класиране след осем кръга води Маркес със 160 точки, пред Андреа Довициози (Италия/"Дукати") със 116 точки и Данило Петручи (Италия/"Дукати") със 108 точки. Винялес е седми с 65 точки, а Куартаро е на шеста позиция на две точки пред него.