Голове от съблекалнята и добавеното време донесоха четвъртата Суперкупа на Лудогорец! (ВИДЕО+СНИМКИ)

Двата отбора с много пропуски в атрактивен мач на "Васил Левски", фантастичен дебют на Чибота

Шампионът Лудогорец спечели Суперкупата след победа с 2:0 над носителя на Купата на България Локомотив (Пловдив). Двата отбора показаха много атрактивна игра, като разградчани нацелиха греда, а два гола на пловдивчани бяха отменени.

Трофеят е рекорден за Лудогорец, който се изравни на върха с ЦСКА по спечелени отличия на България, а "смърфовете" останаха с едно такова във витрината си.

Срещата започна отлично за Лудогорец, като още в 3-та минута Кешеру имаше шанс да открие резултата, но ударът му от близко разстояние беше спасен от Мартин Луков. Секунди по-късно обаче стражът на пловдивчани беше безпомощен, след като новото попълнение на шампионите Мавис Чибота стреля отлично от дъгата на наказателното поле и оплете топката в горния десен ъгъл на противниковата врата.

В 9-та минута отново Кешеру можете да отбележи, но ударът му с глава от няколко метра беше спасен от Луков. Първото по-сериозно положение за символичните гости дойде в 16-та минута, когато Аралица беше изведен отлично зад гърба на защитата в зелено, но първото му докосване беше ужасно и топката излезе в аут.

След това Момчил Цветанов и Марселиньо размениха по един удар над вратата в двата края на игрището, а точно преди почивката Георги Илиев успя да отбележи за Локомотив (Пловдив), но голът беше отменен заради засада на Умарбаев, който игра с топката малко преди точния изстрел на ветерана.

След почивката в 56-та минута отново Аралица бе изведен сам срещу Пламен Илиев и след по-добро докосване успя да се стигне до изстрел, но стражът на Лудогорец спаси с плонж. След точно час игра Карагерен пое дълго подаване отдясно, влезе в наказателното поле и с мощен шут отбеляза, но голът отново беше отменен - този път заради игра с ръка на футболиста в черно-бяло.

Четири минути по-късно пък шампионите развиха бърза контраатака, минала през Чибота, който пусна пас към Марселиньо в наказателното поле, но от пет метра той нацели лявата греда на Луков. Малко след това Карагерен отново беше близо до гола, но ударът му от движение бе спасен от Илиев с една ръка.

След кратък натиск на Локомотив (Пловдив) около 75-та минута, Лудогорец успя да изнесе топката извън наказателното си поле и успокои играта. Така се стигна и до втората минута на продължението, когато Чибота намери перфектно непокрития Лукоки и той нямаше как да сбърка за крайното 2:0.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ЛУДОГОРЕЦ: 23. Пламен Илиев, 3. Антон Недялков, 4. Сисньо, 13. Мавис Чибота, 18. Светослав Дяков (к), 21. Драгош Григоре, 22. Джордан Икоко, 28. Клаудиу Кешеру, 44. Яцек Горалски, 84. Марселиньо, 92. Джоди Лукоки;

Резерви: 33. Ренан дос Сантос, 5. Георги Терзиев,7. Димо Бакалов, 8. Дан Битон, 11. Станислав Манолев, 20. Серкан Юсеин, 30. Козмин Моци;

Треньор
: Стойчо Стоев;

ЛОКОМОТИВ ПЛОВДИВ: 71. Мартин Луков, 6. Стивън Езе, 20. Милош Петрович, 50. Йосип Томашевич, 10. Парвиз Умарбаев, 34. Петър Витанов, 7. Момчил Цветанов, 9. Бирсент Карагарен, 14. Димитър Илиев (к), 91. Георги Русев Илиев, 77. Анте Аралица;

Резерви: 1. Илко Пиргов, 12. Ален Ожболт, 29. Октай Юсеин, 13. Един Бахтич, 15. Архан Исуф, 19. Филип Колев, 61. Елитон Джуниор

Треньор
: Бруно Акрапович.

Лудогорец - Локомотив (Пловдив) 2:0
1:0 Мавис Чибота - 4
2:0 Джоди Лукоки - 90+2

----------------------------------------------------------------------------------------------

1 - Начало на срещата на Националния стадион!

3 - Сериозно напрежение пред Луков още в 3-та минута, след като Лукоки намери  Кешеру, който стреля от непосредствена близост, но стражът на Локомотив спаси!

4 - ГООЛ за Лудогорец! Мавис Чибота получи топката на дъгата на наказателното поле и с перфектен удар в ъгъла открива!

7 - Яцек Горалски получава първия жълт картон в мача след закъсняла намеса.

9 - Опасен изстрел на Кешеру с глава от няколко метра е париран от Луков, но е вдигнат флага за засада

11 - Стивън Езе получава официално предупреждение след остро влизане срещу Кешеру

16 - Анте Аралица бе изведен отлично зад гърба на защитата, но първото му докосване беше много слабо и опропасти шанса за Локомотив (Пд)!

20 - Добър индивидуален рейд на Момчил Цветанов доведе до удар от малък ъгъл, но топката мина встрани

26 - Бруно Акрапович е официално предупреден от главния съдия за протестите си и при следваща такава проява ще бъде изгонен от скамейката

33 - Неуспешен удар на Георги Илиев от пряк-свободен удар, след което Умарбаев също пробва късмета си, но без успех.

34 - Хубав удар на Марселиньо без подготовка мина над вратата

40 - Страхотен удар на Чибота, но Луков изби с една ръка и спаси сигурно второ попадение за Лудогорец!

44 - Умарбаев получава жълт картон

45 - Локомотив отбеляза гол, но той е отменен за засада на Карагерен!

45 - Край на първото полувреме.

46 - Начало на второто полувреме!

46 - Антон Недялков е сменен на почивката, Козмин Моци на негово място

56 - Какъв пропуск на Локомотив! Бързо изпълнение на тъч на Карагерен изведе Аралица сам срещу Пламен Илиев, но стражът на Лудогорец спаси!

60 - Нов отменен гол за Локомотив (Пд), след като е отсъдена игра с ръка на Карагерен

61 - Още една смяна за Лудогорец. Битон заменя Кешеру в атаката на Лудогорец

64 - Греда! Лудогорец разви скоростна контраатака, Чибота пусна пас към Марселиньо, но той от няколко метра нацели левия стълб!

67 - Карагерен с мощен шут от движение, но Пламен Илиев с една ръка извади топката и спасява отбора си от гол!

70 - Технично изпълнение на Битон с левия крак, но ударът му в далечния ъгъл излиза встрани

74 - Умарбаев излиза, вместо него Елитон. Георги Илиев също напуска, като е заменен от Един Бахтич

76 - Удар над стената и вратата на Димитър Илиев от пряк-свободен удар

84 - Отлично спясяване на Луков след удар от движение на Чибота!

90+2 ГООЛ за Лудогорец! Джоди Лукоки вкарва втори гол в продължението на мача и решава всичко в срещата след асистенция на Чибота!

90+4 Край на мача, Лудогорец е носител на Суперкупата на България!

17:30 19/04 БОТЕВ ВР - ЕТЪР
20:00 19/04 КРУМОВГРАД - СЛАВИЯ
19:30 19/04 Дженоа - Лацио
21:30 19/04 Айнтрахт – Аугсбург
21:45 19/04 Каляри - Ювентус
22:00 19/04 Атлетик Билбао - Гранада
19:45 18/04 Фиорентина - Пилзен 2:0 (прод.)
19:45 18/04 Лил - Астън Вила 2:1 (3:4. д.)