Сензация още в първия осминафинал за Купата на Африка (ВИДЕО)

Бенин отстрани с дузпи Мароко, макар и с човек по-малко

Един от фаворитите в турнира за Купата на Африка – Мароко, отпадна още в първия мач от елиминациите.

Приятната изненада Бенин отстрани с дузпи тима, който постигна три победи с по 1:0 в груповата фаза.

В редовното време срещата завърши 1:1, след като Адилеу откри за Бенин в 53-ата минута, но в 76-ата Ен-Несири изравни.

Звездата на мароканците Хаким Зиеш пропусна дузпа в последните секунди, а още в първото продължения Бенин остана с човек по-малко след червен картон на Халед Аденон.

Въпреки това обаче футболистите на Мароко не успяха да намерят верния път към гола.

При наказателните удари те успяха да се разпишат само веднъж, докато футболистите на Бенин вкараха всичките си четири дузпи и си осигуриха място на четвъртфиналите.