Марек и Банско направиха истински голов спектакъл в контрола

Отборът от Дупница спечели спаринга с 5:4

Марек  Дупница спечели с 5:4 срещу Банско в третата си контролна среща от началото на предсезонната си подготовка. Мачът се игра на стадион "Свети Петър" в курортния град. В зрелищния мач имаше всичко - дузпи,авгоголове,червени картони и дъжд от попадения...

Домакините поведоха с 1:0 след гол от дузпа на капитана им Петър Лазаров в 13-ата минута. Димитър Чечев бурно оспорва отсъдения от рефера Александър Вангелов наказателен удар и му бе показан червен картон. Три минути по-късно, макар и с човек по-малко, Марек изравни чрез Димитър Владимиров . Дупничани дори поведоха в резултата в 20-ата минута чрез точно изпълнена дузпа вече в тяхна полза от Илиян Христов. Колумбиецът Хуан Пабло вкара втория гол за Банско в 33-ата минута и направи 2:2. В 35-ата минута Марек получи втори червен картон и играта напусна капитана Росен Йорданов. В 39-а минута хубав рейд на  Костадин Слаев завърши с нов гол - 3:2 за Банско. Гостите обаче отново съумяха да изравнят в 42-ата минута, като вратарят на домакините  Ангел Юсев си вкара автогол за 3:3.

През второто полувреме Робертин Атанасов и Джордж Николов вкараха за Марек в 58-ата и 80-ата минута. Крайния резултат 4:5 оформи Илия Карапетров от Банско, който се разписа в 86-ата минута.