ШОК: Египет изхвърча от Купата на Африканските нации! (ВИДЕО)

Салах и компания бяха победени от Южна Африка с гол пет минути преди края

Изненадите в турнира за Купата на Африканските нации продължават с пълна сила! Домакинът на турнира Египет отпадна безславно от осминафиналите на надпреварата, след като допусна поражение с 0:1 от тима на Южна Африка.

Единственото попадение отбеляза Тембинкоси Лорч пет минути преди края на редовното време.

Най-успелият африкански тим бе фаворит за трофея, но „фароните” с нищо не показаха, че заслужават да продължат напред, въпреки че бяха водени от голямата си звезда Мохамед Салах.

Шампионът от миналия сезон – Камерун също отпадна от надпреварата. Това се случи по-рано днес, когато загуби от Нигерия с 2:3. На четвъртфиналите един срещу друг ще се изправят именно тимовете на Южна Африка и Нигерия.