Черно море показа мощта си, разгроми Дунав с 4:0

Варненци завършиха подготовката си с четири победи и по едно равенство и загуба

Черно море завърши с победа подготовката си за новия сезон в Първа професионална лига. В последната си контрола варненският тим надделя над Дунав Русе с 4:0. Черно море можеше да открие резултата в 18-та минута, когато Аристот Ндонгала стреля опасно, но вратарят на гостите Генади Ганев изби топката.

В 22-та минута домакините поведоха в резултата. Аристот Ндонгала проби отдясно по атаката на Черно море и подаде към Исмаил Иса, който от няколко метра вкара за 1:0. Две минути по-късно за домакините се разписа още едно от новите попълнения на отбора. След центриране от корнер отдясно на вратата на Дунав гръцкият защитник на Черно море Димитриос Хантакиас засече топката с глава и удвои преднината на "моряците". В 45-та минута Родриго Енрике стреля от около 20-тина метра, но вратарят на Дунав Генади Ганев показа класа и успя да избие топката и да предотврати сигурен гол.

В 49-та минута на мача Дунав можеше да намали изоставането си, но вратарят на домакините Иван Дюлгеров успя да избие топката след опасен удар на Стефан Христов. В 54-та минута Черно море бе билзо до нов гол. Аристот Ндонгала центрира отдясно, Исмаил Иса засече топката с глава, но за късмет на гостите тя премина на сантиметри над напречната греда.

В 58-та минута Исмаил Иса нахлу в наказателното поле на Дунав отдясно и върна топката към Мартин Минчев, който вкара третия гол за Черно море. В 64-та минута Аристот Ндонгала центрира отдясно по атаката на домакините, Дани Кики засече топката с глава, но вратарят на Дунав Благой Макендгиев успя да избие топката. В 73-та минута вратарят на гостите Благой Макенджиев предотврати сигурен гол, след като изби топката след опасен удар по земя на Жоржиньо. В 85-та минута Жоржиньо получи отличен пас, напредна и с техничен удар по земя оформи крайното 4:0.

Преди срещата официално бе представен отборът на Черно море за новия сезон в Първа професионална лига.