Ще успее ли Лудогорец в последния си мач от Лига Европа?

07 юли 2019 23:50

Алжир е четвъртфиналист в Купата на Африканските нации

Отборът на Алжир победи с 3:0 Гвинея в 1/8-финален мач от Купата на Африканските нации. "Пустинните лисици", чиято врата беше пазена от бившият страж на ЦСКА Райс Мболи показаха много по-висока класа от съперниците си и резонно се класираха сред последните осем в турнира.

Алжирците откриха резултата 24-та минута след бързо изпълнение на тъч и двойно подаване в наказателното поле, което отвори отлична възможност за Белайли и той намери далечния ъгъл на вратата с хубав вътрешен фалц.

До края на полувремето алжирците можеха да увеличат преднината си, но не успяха да намерят последния пас пред наказателното поле на съперника.

След почивката отново имаше само един отбор на терена и в 57-та Бенасер прати отлично центриране в наказателното поле на Гвинея, където звездата на Алжир Риад Марез пое страхотно топката и с левия крак не остави шанс на стража на съперника.

Осем минути преди края пък Оунас оформи крайното 3:0 след асистенция на Юусф Атал.

Така Алжир ще се изправи срещу Магадаскар на 1/4-финалите, а за последните две места ще спорят Мали, Кот Дивоар, Гана и Тунис.